Trabzon Trabzon°C
  • 28-07-2017 06:13

Anne Olamayanların Adresi Doğuş Tüp Bebek

Üreme neslimizin devamı için de gereklidir. Çiftler çocuk sahibi olmanın hayallerini kurarlar. Bunları gerçekleştirdikten sonra da çocuklarının çocuklarını yani torunlarını hayal ederler.

Anne Olamayanların Adresi Doğuş Tüp Bebek

Üreme neslimizin devamı için de gereklidir. Çiftler çocuk sahibi olmanın hayallerini kurarlar. Bunları gerçekleştirdikten sonra da çocuklarının çocuklarını yani torunlarını hayal ederler. Hatta torun sevgisinin çocuk sevgisinden fazla olduğundan bahsederler. Kız çocukları daha çocukluk yıllarından itibaren oyuncak bebeklerle oynarlar ve bebek bakımını öğrenirler. Bu bebeklerle oynarken de kendi bebeklerinin hayallerini kurarlar. Evlendikten kısa süre sonra da bebek sahibi olup onların kokusunu, sevgisini yaşamak isterler.

Ama maalesef ki bazı çiftler bütün uğraşlarına rağmen bebek dünyaya getiremezler. Hatta hamilelik bile gerçekleşmez. Bu tür durumlarda büyük hayal kırıklığına uğrarlar. Eşler arasında sorunlar çıkmaya başlar. Sorunları aşamayan birçok çift ayrılmaktadır.

Bu tamamen yanlış bir olaydır. Sebebine gelince, bebek sahibi olamamak bir hastalıktır ve bu hastalığın da diğer hastalıklar gibi tedavisi mümkündür. Bebek sahibi olamayan çiftlerin bebek dünyaya getirmeleri için yapılan tedavi süreçlerine tüp bebek tedavisi denilmektedir. Tüp bebek tedavisinin birçok yöntemi vardır. Hastanın durumuna göre bu yöntemlerden birisi ya da bir kaçı uygulanmaktadır.

Peki, bebek sahibi olamayan çiftler ne yapmalıdırlar. Öncelikle birkaç ay deneyip bebek sahibi olamayanlara tavsiyemiz en az 1 yıl boyunca haftada 2 defa düzenli olarak ilişkiye girmeleri, hiç bir korunma yöntemlerine başvurmamaları gerekmektedir. Eğer bu süre sonunda bayan hala hamile kalamamışsa nedenleri hakkında uzman tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Nedeninin iyi belirlenmesi tedavi için en önemli unsurdur.

Teşhis ne kadar doğru olursa, tedavi de o oranda başarılı olacaktır. Bu nedenle bir hastalığın tedavisi için doğru teşhis koyabilmek çok önemlidir. Bazı hastaneler gerek hasta yoğunluğundan gerekse bilgi eksikliğinden hasta ile yeterince ilgilenmemekte, tam teşhisi koyamadan ilaç tedavisi yapmaya başlamaktadırlar. Doğru tedavi yöntemi tam belirlenmediği için kullandığı ilaçların hastaya olumlu etkisi olmamakta bununla birlikte hamilelik de gerçekleşmemektedir. Umutlarını yitiren çiftler için tedavi olmak ve başarıya ulaşmak da zorlaşmaktadır.

Tüp bebek tedavilerinde de öncelikle hastanın muayenesi yapılarak tedaviye uygun olup olmadığı, uygun ise hangi tedavi yönteminin hastaya iyi geleceğinin değerlendirilmesi yapılır. Hastaya uygun tedavi yöntemi belirlendikten sonra tedavi aşamaları hasta ile birlikte planlanır.

Tüp bebek tedavileri devletlerin kontrolünde olarak yapılırlar. Yani her devlet bu tedavinin nasıl yapılması gerektiği konusunda yasalarla kurallar koymuşlardır. Bazı yasalar iyi analiz edilmediğinden ya da toplumsal ve kültürel yapılardan dolayı tedavinin tam olarak uygulanmasına engel teşkil etmektedir.

Maalesef ki ülkemizde de bu tür yasaklar bir çok uzmanın yurt dışında hizmet vermeye zorunlu kılmıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bu konuda en çok tolerans sağlayan ülkelerden birisidir. Bu yüzden de sağlık turizmi oldukça gelişmiş bir ülkedir. Buradaki tedavi merkezlerine dünyanın her yerinden hastalar gelmektedir.

Kıbrıs Tüp Bebek kuruluşları tüp bebek tedavisi konusunda da oldukça ilerleme kaydetmişlerdir. Dünyanın en başarılı doktorları KıbrısTüp Bebek Merkezi olarak faaliyet gösteren kuruluşlarda hizmet sunmaktadırlar.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi de Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Alanında en başarılı doktorları bünyesinde bulunduran Doğuş Tüp Bebek Merkezi birçok hasta için umut kapısı olmuş ve büyük başarılara imza atmıştır.

Kıbrıs Tüp Bebek olarak faaliyet göstermenin en büyük dezavantajı insanların yurt dışında tedavi görmekten kaçınmalarıdır. Bunun için bir takım psikolojik etkenler vardır. Oraları bilmiyorum. Nasıl gideceğimi bilmiyorum. Çok pahalı olur nasıl ödeyeceğim. Beni kim karşılayacak gibi psikolojik sorular nedeniyle hayallerinden vazgeçen birçok hasta vardır.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi tüm bu sorunlarınıza etkin çözümler sunan ve hepsini düşünerek sizin için planlama yapan bir tedavi merkezidir. Bunu nasıl yaptığına geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türk vatandaşlarına vize uygulaması yapmamaktadır. Bu şu demektir. Kimliğiniz ile birlikte kolaylıkla Kıbrıs’a giriş çıkış yapabilirsiniz.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi’ne bir telefon açın ve gerisini onlara bırakın. Sizin için gerekli planlamayı birlikte yapar ve en iyi tedavi için size her imkanı sunarlar.

Tüp bebek tedavisinin yanı sıra cinsiyet seçimi hizmeti de sunmaktadır.Cinsiyet seçimi, kişilerin belli bir cinsiyette bebek tercihi yapmalarını sağlar.

Doğuş Tüp Bebek Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi için www.dogustupbebek.comweb sitesini ziyaret edebilirsiniz.Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Genç Duyu Medya