Trabzon Trabzon°C
  • 15-08-2017 18:33

PROFESYONEL ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELERİ | TMT MAKİNE

Nasreddin Hocanın bir komşusu varmış. Komşusu ve karısı profesyonel elektrikli süpürgeyi çok severlermiş. Evlerinde birçok profesyonel elektrikli süpürge varmış. Komşusunun karısı evi her gün profesyonel elektrikli süpürge modellerinden biriyle süpürürmüş.

PROFESYONEL ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELERİ | TMT MAKİNE

Nasreddin Hocanın bir komşusu varmış. Komşusu ve karısı profesyonel elektrikli süpürgeyi çok severlermiş. Evlerinde birçok profesyonel elektrikli süpürge varmış. Komşusunun karısı evi her gün profesyonel elektrikli süpürge modellerinden biriyle süpürürmüş. Bazen tek motorlu bazen çift motorlu, bazen küçük bazen büyük, özel günlerde ise ıslak kuru profesyonel elektrikli süpürgeleri kullanırmış. Hatta bazen işi o kadar abartırmış ki gündüz başka akşam başka profesyonel elektrikli süpürge kullanırmış.

Tabii komşu evinde çeşit çeşit profesyonel elektrikli süpürge kullanılır da Nasreddin Hocanın karısı durur mu? Her gün Hocanın başının etini yermiş. ‘Bak. Komşuda çeşit çeşit profesyonel elektrikli süpürge var. Bazısı tek motorlu, bazısı çift motorlu, bazısı küçük bazısı büyük, hatta ıslak kuru profesyonel elektrikli süpürge bile varmış. Bizim bir tane bile basit profesyonel elektrikli süpürgemiz yok. Ne olacak bizim halimiz? Bir ev profesyonel elektrikli süpürgesiz olur mu?’ diye Hocanın ensesinde boza pişirirmiş.

Hocaya göre illa profesyonel elektrikli süpürgeşart değilmiş. ‘Evde gırgır var. Çalı süpürgesi var. Profesyonel elektrikli süpürgesine ne ihtiyaç var ki?’ diye düşünürmüş. Bir gün Hocanın canına tak etmiş. Evlerine misafir gelecekmiş. Karısı yine bir tane bile profesyonel elektrikli süpürgem yok diye söylenip duruyormuş. Hoca dayanamamış. Kalkmış yan komşunun kapısına dayanmış. ‘Komşum’ demiş. ‘Bize şu profesyonel elektrikli süpürgelerden bir tane versen de bugün kullanıp yarın iade etsek.’ Hocanın komşusu mırın kırın etmiş ama yine de eski profesyonel elektrikli süpürgelerinden bir tanesini Hocaya vermiş. Hoca almış süpürgeyi vermiş karısına. Karısı sevinmiş. Evi bir güzel bu eski profesyonel elektrikli süpürgesi ile temizlemiş. Hoca da bakmış. Gerçekten işe yarar bir şeymiş diye düşünmüş.

Hoca bir taraftan da komşusuna bir ders vermek istemiş. Ertesi gün gidip daha küçük bir Zemin Temizleme Makinaları almaya karar vermiş. Araştırmış ve sonunda en ucuz ve güzel profesyonel elektrikli süpürgesini TMT Makine’den alabileceğini öğrenmiş. Hemen gitmiş ve güzel bir profesyonel elektrikli süpürge almış. Komşusuna gitmiş. ‘Al komşum profesyonel elektrikli süpürgelerini’ demiş. Komşusu şaşırmış. ‘Hayırdır Hocam. Bu diğer profesyonel elektrikli süpürgesi de ne ola ki’ demiş. Hoca hiç bozuntuya vermemiş. ‘Yav sorma. Dün akşam senin süpürge sancılandı. Bir baktık doğum yapmış.’ demiş. Komşu bıyık altından güle güle profesyonel elektrikli süpürgesini almış.

Gel zaman git zaman, bir gün Hoca yine komşusundan profesyonel elektrikli süpürgesini istemiş. Komşu akıllı ya. Bu sefer en güzel, en büyük üç motorlu profesyonel elektrikli süpürgesini Hocaya vermiş. Hoca teşekkür etmiş. Almış profesyonel elektrikli süpürgesini evine götürmüş. Günler gelmiş geçmiş. Komşusu Hocanın ne zaman Halı Yıkama Makinaları iade edeceğini merakla bekliyormuş ama hiç ses yokmuş. Her gün akşam eve gelir gelmez karısına Hocanın aldığı profesyonel elektrikli süpürgesini iade edip etmediğini sorarmış. Olumsuz cevap alınca da küplere biniyormuş. Hocaya verdiği en güzel profesyonel elektrikli süpürgesiymiş. Daha geçen gün TMT Makine’den almışmış. O fiyata bu kalitede profesyonel elektrikli süpürgesini bir daha nereden bulabilirim ki diye kendi kendini yiyormuş.

En sonunda dayanamamış dayanmış Hocanın kapısına. Hocam demiş nerede benim profesyonel elektrikli süpürgesi. Hocam gözlerini önüne eğmiş; ‘Sorma komşu senin profesyonel elektrikli süpürgesi sizlere ömür.’ Komşu zıplamış. ‘Olur mu öyle şey Hoca? Profesyonel elektrikli süpürgesinin öldüğü nerede görülmüş.’ Hoca yapıştırmış cevabı. ‘Ulan köftehor. Profesyonel elektrikli süpürgesini  doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne mi inanmıyorsun?’

 

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Genç Duyu Medya