Trabzon Trabzon°C
  • 30-11-2017 09:05

SSK No Öğrenme

SSK numarası 4A sigorta tescil kaydı olarak da bilinmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu’na bağlı olan sigortalı kişilerin sigorta numaralarını öğrenmek için SSK sicil no öğrenme işlemi yapmaları gerekmektedir.

SSK No Öğrenme

SSK numarası 4A sigorta tescil kaydı olarak da bilinmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu’na  bağlı olan sigortalı kişilerin  sigorta numaralarını öğrenmek için SSK sicil no öğrenme işlemi yapmaları gerekmektedir.

 

Sigortalı olan kişiler bu numarayı kullanarak emeklilik ile ilgili bilgilerini erişerek emekli olduğu zaman konuşacak şarkılar hakkında bilgi alabilirler. Aynı zamanında bu numara kullanılarak aktif sigorta primlerini her ay düzenli olarak yatıp yatmadığı da  kontrol edilebilmektedir. hiç

Böylece sigorta primlerinin aksamasına önüne geçilerek sosyal güvence imkanından yararlanmanın aksamasının  önüne geçilmektedir. Bu tarz  durumlar ile karşılaşmamak için  sigortalı olan kişiler kişiler  SSK numaraları ile sigorta primleri ve sigorta durumlarını  kontrol etmelidir. SSK numarasını öğrenme işlemi yaparak SSK numaralarını öğrenen sigortalı kişiler sahip oldukları SSK numaraları ile ulaşmaları gereken  bilgilere online olarak da  ulaşma imkanına sahip olmaktadır.

 

Sosyal Güvenlik Kurumuna Bağlı Hizmetler

 

Sosyal güvenlik hizmetleri ülkemizde üçe ayrılmaktadır ve 3 farklı kurum aracılığı ile bireylere bu imkan sağlamaktadır. Sosyal Sigortalar Kurumu, Emekli sandığı ve Bağkur  bu hizmeti sağlayan kurumlardır. Özel sektörde çalışmakta olan  kişiler işverenleri tarafından ödenen primler ile sosyal güvenlik hizmeti almaktadır. Devlet idaresinde çalışmakta olan kişiler ise Sosyal Güvenlik ve emeklilik haklarını  Emekli Sandığı  tarafından sağlanan  hizmetler aracılığı ile sağlanmaktadır.

 

İşverenlerin yanlarında işyerleri bünyesinde çalıştırılmak da oldukları kişilerin tamamı için sosyal güvence sağlaması kanunen zorunlu bir durumdur ve işveren bunu sağlamak için her ay düzenli bir şekilde sigorta prim ücretlerini ödemek zorundadır. İşveren  tarafından yasal olarak zorunlu olan bu sosyal güvence sağlanmadığı takdirde işveren doğrudan kaçak işçi çalıştırmış olarak kabul edilerek tespiti halinde yasalar gereği bir takım yaptırımlar ve cezai işlemler uygulanmaktadır.

 

SSK No Öğrenme İşlemi


SSK no öğrenme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle PTT’den ücreti  ödemek suretiyle edevlet şifresi almak ve www.turkiye.gov.tr adresine bu şifre ile  girerek ilgili menüye tıklamak ve istenilen bilgileri girmek yeterlidir. Bu işlemi gerçekleştirerek ssk no öğrenildikten sonra sigortalılık ve ilgili diğer konular ile alakalı  durumları ve istenen bilgileri görmek mümkün olmaktadır.Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Genç Duyu Medya