Trabzon Trabzon°C
  • 05-03-2018 12:23

Teşvik Hizmetleri Hakkında Bilgi

Teşvik, hayatının her alanında karşımıza çıkan bir ihtiyaç halini almış durumda. Devlet politikalarının içerisinde de yer alan teşvik hizmeti ile artık pek çok alanda üretimin çok daha hızlı bir hal aldığı gözlemlenebilir.

Teşvik Hizmetleri Hakkında Bilgi

Teşvik, hayatının her alanında karşımıza çıkan bir ihtiyaç halini almış durumda. Devlet politikalarının içerisinde de yer alan teşvik hizmeti ile artık pek çok alanda üretimin çok daha hızlı bir hal aldığı gözlemlenebilir. Her ekonominin temelinin üretim, tüketim ve bağlantıyı sağlamakla yükümlü olan dağıtım üzerine kurulu olduğu bilinmektedir. Bu üç önemli gücün herhangi birinde yaşanan bir aksaklık ise diğer iki önemli unsuru da etkilemektedir. Tüketimin azalması halinde talep de otomatik olarak düşecektir. Bu da beraberinde üretimin düşmesine neden olacaktır. Tüketimin artması ile birlikte ise üretim de buna bağlı olarak artış gösterecektir. Ekonominin üçüncü bacağı olarak sayılan dağıtım faktörü ise tüm bu ikiliye bağlı olarak iniş ve çıkış gösterme etkisine kavuşacaktır.

Üretim, doğal ve beşerî faktörlere bağlı olarak şekillenmektedir. Su kaynaklarına, hammaddeye yakınlık, yer şekilleri ve iklim koşulları üretimin doğal faktörlere bağlı özellikleri olarak kabul edilmektedir. Üretimi doğrudan etkileyen beşerî faktörler arasında ise teknolojik gelişmeler, sermaye, tarımsal faaliyetler ve sanayide meydana gelen gelişmeler örnek olarak gösterilebilir. Üretim, ekonominin olmazsa olmaz şartları arasında ilk sırada yer alır. Zira üretim yapamayan bir toplumun ayakta, güçlü ve tek başına var olabilme olanağı oldukça az, hatta hemen hemen hiç yoktur.

Tüketim, üretimden sonra mutlak olan ikinci gerekliliktir. Üretim yapılmasını sağlayan her ekonomi bunu bir tüketimin karşılanması için meydana getirir. Bu açıdan bakıldığında üretim ve tüketim birbirine sıkı bağlarla bağlanan ve birbirini tamamlayan iki unsur olarak adlandırılır. Temel ihtiyaçlar, reklam ve tanıtım, moda ve gelir yüzeyleri tüketimi etkileyen faktörler arasında yer alır. Dağıtım ise tüketim ve üretim dengesine bağlı olarak değişen ulaşım yolları, iletişim teknolojileri, sermaye birikimi ve insan kaynakları özelliklerinin tümüdür. Sadece dünya ülkelerinde değil, ülkemizde de indirim, destek ve teşvik mekanizması işlemektedir. 50’den fazla sektöre yapılacak yatırımlara sağlanan destek bulunurken, istihdam, ihracat, eğitim ve pazarlama alanında da göze çarpan pek çok teşvik hizmeti mevcut. Bu alanda yeterli bir şekilde bilgilenmek istiyorsanız EY Türkiye sayfalarına girebilir, konu hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. EY teşvik hizmetleri ile ilerlemek istediğiniz alanda amacınıza ulaşmanız an meselesi olacak.

 Etiketler:
HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Genç Duyu Medya