HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
KIBRIS’TAN FATİH ERYILMAZ TUNCELİYİ MUTLAKA GÖRÜN | Advertorial Haberleri

KIBRIS’TAN FATİH ERYILMAZ TUNCELİYİ MUTLAKA GÖRÜN

KIBRIS’TAN FATİH ERYILMAZ TUNCELİYİ MUTLAKA GÖRÜN

Tarihi, doğası ve acımasız kaderiyle Tunceli gezilecek yerler, ziyaretçilerine her şeye rağmen farklı güzellikleri bir arada sunmaktadır.

Whatsapp haber ihbar

Tunceli Gezilecek Yerler

Tarihi, doğası ve acımasız kaderiyle Tunceli gezilecek yerler, ziyaretçilerine her şeye rağmen farklı güzellikleri bir arada sunmaktadır.  Listemizde bulunan yerler dışında, Güneydoğu Anadolu Bölgemizin en farklı kültürlerinden birine sahip olan Tunceli’de gezebileceğiniz, farklı yerlerde bulunmaktadır.

Tunceli Gezilecek Yerler

Munzur Gözeleri

Tunceli'de gezip görebileceğiniz yerler arasında bulunan Munzur gözeleri, şehre gelen turistlerin bir hayli ilgisini çeken yerlerden biridir. Alevi kültürünün kutsal kabul ettiği yerlerden olan gözeler, irili ufaklı kırk göze ve şelalenin bulunduğu bir alandır.

Bagırpaşa Dağı Ve Krater Gölü

Yılın her günü kar görmek mümkün olan 3200 metre yükseklikteki dağ ve krater gölü, Tunceli’de gezilecek yerler arasında doğal güzelliklere merakı olan kişilerin ilgisini çekmektedir.

Alevi kimliğe sahip vatandaşlarımız burada kurban kesip dua ederek, çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. Doğal güzellikler bakımından zengin olan bölgeye, Tunceli gezi rehberi listenizde yer vermenizi tavsiye ederiz.

Mahsume Hatun Türbesi

Mahsume Hatun Türbesi, şehirde ziyaret edilen yerler arasındadır. Günümüze kadar gelebilmiş herhangi bir kitabesi bulunmayan türbenin mimari özellikleri şehirde bulunan diğer türbeler ile kıyaslandığında, Mahsume Hatun Türbesinin Osmanlı dönemi eserlerinden biri olduğu görülmektedir.

Türbenin mimari özellikleri basit bir yapıyı andırsa da, tarihi niteliği bakımından ziyaret edilmektedir.

Munzur Vadisi Milli Parkı

Doğal zenginlikler ile iç içe olmak isteyen kişilerin ziyaret edebileceği Munzur Vadisi Milli Parkı, oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Milli park içerisinde kamp alanları bulunduğu gibi tırmanışa elverişli yerlerinde olması sebebiyle, daha çok doğa sporları yapanlar tarafından da tercih edilen bir yerdir.

Milli park içerisinde hava şartlarının elverişli olduğu günlerde, ciddi bir insan kalabalığına rastlamak mümkündür.

Tahar Köprüsü

Yusuf Ziya Paşa tarafından 1807 yılında yaptırılan köprü, günümüze kadar birkaç kez tadilat görmüştür. Yerden yüksekliği 9 metre olan tarihi köprünün uzunluğu ise 55 metre olup, adını aldığı çayın üzerinde bulunmaktadır.

Köprünün banisinin Yusuf Ziya Paşa olması sebebiyle, Yusuf Ziya Paşa köprüsü olarak da anılmaktadır.

Çelebi Ali Camii

Tarihi yapılara meraklı olan kişilerin Tunceli gezilecek yerler listesinde yer verdikleri Çelebi Ali Camii, Çelebi Ali tarafından 1570 yılında yaptırılmıştır. Kareye yakın dikdörtgen planlı üzerine yaptırılan tarihi cami, Tunceli Pertek ilçesinde bulunmakta olup günümüzde halen ibadet amacıyla kullanılmaktadır.

Baysungur Camii

Yine Pertek ilçesi sınırlarında bulunan Baysungur Camii, 1572 senesinde inşa edilmiştir. Klasik Osmanlı mimarisinin taşıyan tarihi camide, yine günümüzde ibadet yapılan tarihi mekanlardan biridir.

Fatih Eryılmaz Kimdir?

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde gerçekleştirmiş olduğu başarılı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren bir ismi bugün sizlere tanıtmak istiyorum.

Bu isim, haber başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi Fatih Eryılmaz beyefendidir. Fatih Eryılmaz, Türk asıllıdır ve aynı zamanda da Kıbrıslı bir iş adamıdır.

Kıbrıs’ın pek çok alanda yatırıma ihtiyacı olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Elbette tek başına Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini ayağa kaldıracak güce sahip olmayabilir. Fakat gerçekleştirdiği projeler ile yüzlerce kişiyi istihdam etmesi bile Kıbrıs için değerlidir.

Fatih Eryılmaz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içerisinde faaliyetlerini sürdüren iş adamı Fatih Eryılmaz’ın çok sayıda sektöre girdiği kaydedilmiştir. Peki bu sektörler nelerdir? Hemen sizler için tek tek sıralayalım.

Fatih Eryılmaz Kıbrıs

Kıbrıslı değerli iş adamı Fatih Eryılmaz’ın içerisinde bulunduğu sektörler; sağlık sektörü, tarım sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür. Bunlar elbette sadece bizim bildiğimiz sektörler.

Fatih Eryılmaz beyefendinin Kıbrıs içerisinde farklı sektörlere de uzandığı kuvvetle muhtemeldir.

Yiğitler Tekstil Sanayi A.Ş. Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın sahibi olduğu şirkettir. Şirket bünyesinde onlarca kişinin istihdam edilmesine vesile olan Fatih Eryılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve aynı zamanda Türkiye içerisinde de adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

Kıbrıslı değerli iş insanı olan Fatih Eryılmaz’ın, Müşkülpesent Lokantası’nın da sahibi olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu lokanta, adından da anlaşılabileceği gibi, gerçekten zor beğenen kişiler için hazırlanan bir lokantadır. Dışarıda yemek yemek, elbette pek çok kişi için oldukça değerlidir.

Çünkü genelde dışarıda bir lokantaya giderken, yanımızda çok sevdiğimiz ailemiz ya da iş arkadaşlarımız bulunur. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı konforlu, nezih, yemeklerinin de lezzetli olduğu bir lokantaya götürmek son derece değerlidir.

Bu bağlamda Türk asıllı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetli olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasını, yemekleri zor beğenen kişilere bilhassa tavsiye etmek isterim. Bildiğiniz gibi, Müşkülpesent kelimesinin sözlük anlamı; ince eleyen, sık dokuyan, zor beğenen, oldukça seçici ve titizdir.

İşte Müşkülpesent Lokantasının kuruluş amaçlarından biri de, bu tarz zor beğenen ve titiz müşteriler için adeta biçilmiş kaftan olmasıdır. Ailenizi, sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı, komşularınızı nezih bir lokantada ağırlamak isterseniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sevilen iş adamlarından olan Fatih Eryılmaz’ın sahibi bulunduğu Müşkülpesent Lokantasına gitmenizde yarar vardır.

Kuzey Kıbrıslı iş adamı Fatih Eryılmaz’ın Müşkülpesent Lokantası hakkında fazla söz söyledik.

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.