Anahtarınızı Evde Unuttuysanız Nasıl Bir Yol İzlemelisiniz?

Anahtarınızı evde unuttuğunuzu fark ettiyseniz paniğe kapılmadan gerekli olan bazı adımları takip etmelisiniz.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız


Anahtarınızı evde unuttuğunuzu fark ettiyseniz paniğe kapılmadan gerekli olan bazı adımları takip etmelisiniz. Bunun için ilk etapta yedek anahtarınız olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer yedek bir anahtarınız bulunmuyorsa ve anahtarınızı evde unuttuysanız kapıyı kendi yöntemleriniz ile zorlamak yerine profesyonel destek almalısınız. 

Çilingir Hizmeti Almak Gerekli mi?

Evlerde kaybolan veya kırılan anahtarlardan dolayı mekanınıza giriş yapamıyorsanız çilingir hizmetleri almanız gerekebilir. Ancak yararlanacağınız çilingir hizmetinin profesyonel firmalar tarafından sizlere sunuluyor olmasından da emin olmalısınız. 

Eğer kapıyı açamıyor ve çilingir çağırmak üzereyseniz çalışacağınız kişinin sabırlı ve sorumluluk sahibi olması gerekir. Çilingir hizmeti sunan firmanın müşterilerine verdiği hizmetlerin belirli kapsamlarının açıklanması önemlidir. Bu noktada müşteri güvenliği en üst düzeyde olmalıdır. 

Anahtarınız kaybolduğunda kapınızın açılmasını sağlayan, kapınızın kilidi arızalandığı zaman değiştirebilen ve gece kapıda kaldığınız zaman sizlere destek verebilen çilingir hizmetleri apartman kapılarına da aynı müdahaleleri yapabilmektedir. Bu hizmet verecek firmaların ve kişilerin belirli yasal belgelere sahip olması gerekir. 

Ustalık belgesine sahip olan ve kapı açma yetkisi olan kişilerin herhangi bir çilingir firmasına bağlı olmadan kendi başına kapı kilidi açabilmesi mümkün değildir. Bu kişiler kendi iş yerlerini açmak istedikleri zaman belirli prosedürleri yerine getirmek zorundadır. 

Kilit Değiştirmek Gerekir mi?

Anahtarınızı evinizde unuttuğunuzdan eminseniz kilit bazı özel durumlarda yine de değiştirilebilir. Fakat anahtarı dışarıda bir yerlerde kaybettiğinizi düşünüyorsanız kilidi mutlaka değiştirmelisiniz. Evinize ait olan kilidin anahtarı kötü niyetli kişilerin eline geçebileceğinden dolayı kilidinizi değiştirmenizde yarar olacaktır.

Bu işlemler için belirli bir özel bütçe ayırmanız da gerekir. Çilingir fiyatları veya kilit değiştirme fiyatları seçeceğiniz firmanın sunacağı hizmete ve hizmet kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda yeni üretilecek olan anahtar veya kilit sisteminin markası ve teknik ayrıntıları da fiyatları belirleyen en temel unsurlar arasında yer alır.

Güvenliğiniz için yedek anahtara sahip olmanız önemlidir. Evde anahtar unuttuğunuz zamanlarda özel yedek anahtarınız ile tüm bu işlemler ile uğraşmak durumunda kalmadan kapınızın kilidini açabilirsiniz. Diğer Haberler