Ayrılma kararı alan Bill Gates ve Melinda Gates serveti nasıl bölüşecek

Boşanma kararı alan dünyanın en zengin ilk beş insanı arasında yer alan Gates çiftinin 130 milyar ABD dolarını aşan servetlerini nasıl bölüşeceği merak konusu oldu

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Bill Gates, sosyal medyada Melinda Gates ile 27 yıllık evliliğini sona erdireceğini söyledi ve ikisi boşandıklarını duyurdu. Ayrıca Bill ve Melinda Gates Vakfı'nda Melinda Gates ile çalışmaya devam edeceğini söyledi. Gates çiftinin, üç çocuğu, 2 kızı ve 1 oğlu var.

130 MİLYAR ABD DOLARINDAN FAZLA SERVET

Bill Gates ve Melinda Gates'in 1994 yılındandan beri evli olduğu biliniyor. Şu anda, ikisinin mülkiyet paylaşımının ayrıntıları açıklanmadı. "Forbes" verileri, Bill Gates'in şu anda 130 milyar ABD dolarından fazla dünyanın en zengin dördüncü kişisi olduğunu gösteriyor.

Reuters'e göre, Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın şu anda 51 milyar ABD dolarından fazla varlıkları var. Buna ek olarak, Bill Gates şu anda Microsoft hisselerinin% 1.37'sine sahip olup, değeri yaklaşık 26 milyar ABD Doları. Ayrıca bu servetin yanında Gates çiftinin bilinmeyen emlak servetleride yer alıyor.

Boşanma kararı alan çift,  kişisel mallarının yarısından fazlasını bağışlama sözü vermişlerdi. Fakat mal paylaşımı konusunda net bir bilgi bulunuyor.Diğer Haberler