Tam kapanmada muafiyet izin belgesi nasıl alınır?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 29 Nisan'da başlayacak ve 17 Mayıs'ta sona erecek olan tam kapanma sürecinde için muaf olmak için izin belgesinin nasıl alınacağını açıkladı.

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 29 Nisan'da başlayacak ve 17 Mayıs'ta sona erecek olan tam kapanma sürecinde vatadaşların mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Çalışmak zorunda olan vatandaşlar e- başvuru ile, e-devlet üzerinden veya İçişleri Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden izin belgesi alabilecekler.

OTEL REZARVASYONU OLANLAR KISITLAMADAN NASIL MUAF OLACAK?

Bakan Soylu, otel rezarvasyonu yaptıran kişilerin, Perşembe akşamı kapanma başlayacağı saate kadar rezarvasyon yaptırdıkları otele gidebileceklerini, tam kapanmanın sona ereceği tarihten önce otellerinden dönmek isteyenlerin ise seyahat izin belgesiyle, kaldıkları otelden dönebileceklerini söyledi.

CENAZE İŞLEMLERİ OLANLAR KISITLAMADAN MUAF OLACAK MI?

Tam kapanma sürecinde cenaze işlemleri ve seyahat izin belgesi için e-devlet üzerinde özel bir alan oluşturuldu. E-devlet üzerinden gerekli evrakları temin edenler cenaze işlemlerini ve seyahatlerini kapanma sürecinde kısıtlamalardan muaf olarak rahatlıkla yapabilecekler.

YAŞLI, HASTALAR VE ÇOCUK BAKICILARI KISITLAMADAN MUAF OLACAK MI?

Yaşlılar ve hastalar doktordan aldıkları rapor ile kısıtlamadan muaf olabilecekler. Ayrıca hasta bakcılar ve zorunlu evlere giderek hizmet veren kişiler, çalıştığına dair belgeyi ibraz ettikleri takdirde kısıtlama sürecinde muaf sayılacaklar.

KREŞLER AÇILACAK MI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuyu değerlendirdiğini söyledi. Kreşlerin açılması konusunda net bilgi vermedi...Diğer Haberler