Bekçi alımı 2021 yılında ne zaman olacak?, EGM Bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir?

Meslek sahibi olmak isteyen binlerce gencin hayallerini süsleyen bekçilik alımı 2021 yılında ne zaman olacak? 2021 EGM ve PA ile Jandarma bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir?

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

2021 yılı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Bekçi olarak görev yapmak isteyen binlerce aday merakla alım tarihi için açıklama bekliyor.En son İstanbul’da Çarşı ve Mahalle Bekçiliği kadrosuna 400 kişilik bekçi alımı yapılmasının ardından gözler yeni alımlara çevrildi. Bu kapsamda; Bekçi alımı ne zaman yapılacak? 2021 EGM ve PA ile Jandarma bekçi alımı başvurusu nasıl yapılır,  başvuru şartları nelerdir?

2021 BEKÇİ ALIM TARİHİ BELLİ Mİ?

PA ve EGM bünyesine yapılacak olan 2021 Bekçi alımı için araştırmalar devam ediyor. EGM kadrosunda görev almak isteyen binlerce genç aday,  bekçi alımı tarihi için gün sayıyor. 2021 Bekçi alımı için henüz Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama bulunmazken 2021 bekçi alımı için detaylar şu şekilde:

2021 BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre www.pa.edu.tr resmi internet sitesi üzerinden adaylar, e-devlet şifreleriyle giriş yaparak bekçilik  için ön başvuru yapabiliyor. Alımla ilişkili olarak sınav takvimi ise Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet adresi olan www.pa.edu.tr üzerinden ilan edilecek.

JANDARMA BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Henüz konu ile ilgili net bir tarih açıklaması gelmedi. Kısa süre önce Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 10 bin yeni bekçi alımı yapılacağı duyurulmuştu..

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Bu başvuru şartları geçmiş dönemlerdeki genel başvuru şartlarıdır. Henüz 2021 yılı Bekçi alımı için başvuru klavuzu yayımlanmamıştır. 

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c) En az 167 cm boyunda olmak

d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

e) Başvuru yaptığı İLÇE sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,

f) Askerlik ödevini bitirmiş olmak,

g) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış (18/03/2001 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmak) ve 31 yaşından gün almamış (18/03/1989 tarihinde ve sonrasında doğmuş olmak) olmak,

h) Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

i) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

j) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak,

k) Memuriyete engel bir hali bulunmamak,

l) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

m) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

n) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak,

o) Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

p) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,

q) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

r) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

s) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.Diğer Haberler