MSÜ 2021 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ 2021 taban puanları belli oldu mu?

Askeri öğrenci olarak Harp Okulları'nda veya Astsubay MYO'nda eğitim almak isteyen adayların girdiği, 4 Nisan tarihinde yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Daha iyi mobil deneyim için tıklayınız

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı her sene ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenleniyor. Sınav 2021 yılında 4 Nisan tarihinde yapıldı. Sınavın ardından sorular ve cevaplar ÖSYM tarafından yayımlandı Peki, MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM yayımladığı takvim içerisinde sonuçların açıklanacağı tarihi belirtti.

ÖSYM'nin 2021 sınav takvimine göre, MSÜ sınav sonuçları 29.04.2021 tarihine erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını; T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

MSÜ 2021 TABAN PUANLARI

04 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2021-MSÜ) taban puanları henüz netlik kazanmadı, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, Askeri Okullara girmek için belirlenen taban puanları belli olacak.

2020 MSÜ Taban puanları ise, Kara Harp Okulu erkek öğrenciler için eşit ağırlık puan türünden en az 275,41420 taban puanı isterken, KMYO,HMYO eşit ağırlık taban puanı 256,45575 belirlenmiştir.Diğer Haberler