KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Açıköğretim öğrencileri yüz yüze sınava tepki gösterdi! | Eğitim Haberleri

Açıköğretim öğrencileri yüz yüze sınava tepki gösterdi!

Açıköğretim öğrencileri yüz yüze sınava tepki gösterdi!

Açıköğretim sınavlarının online değil de yüz yüze yapılacak olmasına, öğrenciler sosyal medyada ‘#bilimkuruluonlineyapacak’ etiketiyle tepki göstererek seslerini duyurmaya çalıştı.

Whatsapp haber ihbar

Açıköğretim Fakültesi sınavları 4 Eylül 2021 Cumartesi günü itibariyle başlıyor. Bu sınavların yüz yüze yapılacak olması da öğrenciler tarafından tepkilere neden oluyor. On binlerce öğrenci, Açıköğretim sınavlarının online değil de yüz yüze olmasına tepki gösteriyor. Sağlıklarının risk altına girdiğini düşünen öğrenciler, sınavların online olmasını istiyor.

Öğrenciler, Covid-19’a yakalanma riski ve beraberinde koronaya yakalanmış öğrencilerin sınava nasıl girecekleri net olarak belli olmadığından dolayı, hem Bilim Kurulu’na hem de üniversitelere tepki gösteriyor.

Açıköğretim sınavlarının yüz yüze değil de online olarak yapılmasını isteyen öğrenciler, sosyal medyada ‘bilimkuruluonlineyapacak’ etiketiyle seslerini duyurmaya çalışıyor. Bu etiket altında 100 bine yakın tweet atılmış durumda.

CİMER'E ve SAĞLIK BAKANLIĞINA ŞİKAYET ETTİLER

Edinilen bilgiye göre öğrenciler Cimer üzerinden ve Sağlık Bakanlığını arayarak Anadolu üniversitesi hakkında şikayette bulundu. Koronavirüs hastaları ve temaslıların sınava çağrılması ve uzun bir süre aynı ordamda duracaklarını belirten öğrenciler durumu ilgili kurumlara bildirdiler. Sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler vakaların artışıyla sınavların online yapılmasını istiyor.

SINAV KİTAPÇIKLARINI SINAV MERKEZLERİNE GÖNDERDİ

Anadolu Üniversitesi sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaparak tepkiler olmasına rağmen kararından geri dönmeyerek 4 Eylül 2021'de yapılacak sınavlar için soru kitapçıklarını sınav merkezlerine gönderildiğini duyurdu.

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BİLİM KURULUNDA

Sınavların vaka artışlarının olduğu bu süreçte online olmamasına tepki gösteren öğrenciler bugun yapılacak bilim kurulu toplantısından çıkacak haberi bekliyor. Koronavirüs hastası ve temaslı kişilerin 14 gün karantinada durması gerekirken sınava çağrılmasının vaka artışında büyük risk taşıdıklarını düşünüyorlar. 

CHP'DEN TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcıs Veli AĞBABA öğrencilere destek vererek AÖF'e teki gösterdi.

Açıköğretim öğrencileri AÖF sınavında korona pozitif ve temaslıların salonda sınava alınmalarına tepki gösteriyor, sınav ya yüz yüze yapılmasın ya da #SınavaGirmiyoruz diyorlar. AÖF yönetimi, yüz yüze sınav kararını tekrar gözden geçirilmelidir. Bunun vebalini kimse alamaz.


         YORUMUNUZU PAYLAŞIN