KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Egeli Akademisyenler Azerbaycan’da eğitim verdi | Eğitim Haberleri

Egeli Akademisyenler Azerbaycan’da eğitim verdi

Egeli Akademisyenler Azerbaycan’da eğitim verdi

EÜ ile Azerbaycan Tarım Üniversitesi iş birliğindeki çift diploma programının ilk bölümü tamamlandı.

Whatsapp haber ihbar

EÜ ile Azerbaycan Tarım Üniversitesi iş birliğindeki çift diploma programının ilk bölümü tamamlandı.

Ege Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi arasında Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Tarım Ekonomisi, Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği alanlarında uluslararası ortak lisans eğitim ve öğretim programlarına ilişkin imzalanan protokol kapsamındaki eğitimlerin ilk bölümü tamamlandı. Program dâhilinde eğitim ve araştırma faaliyetleri için Azerbaycan’da bulunan 11 Ege Üniversitesi akademisyeni, 89 günlük faaliyetlerinin ardından Türkiye’ye döndü.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağının her daim güçlü olduğunu söyleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Geçtiğimiz Ağustos ayında Azerbaycan Tarım Üniversitesi ile üniversitemiz arasında gerçekleştirilen çift diploma programı protokolü kapsamında eğitim ve araştırma faaliyetleri için 89 gün boyunca Azerbaycan’ın Gence şehrinde bulunan 11 öğretim üyemiz, ilk faaliyetlerini gerçekleştirerek ülkemize döndü. Programın ikinci basamağı önümüzdeki Şubat ayında başlayacak.

Program kapsamında; Tarla Bitkileri, Bitki Koruma, Tarım Makinaları ve Tarım Ekonomisi bölümlerinden 72 öğrencimizin alacakları eğitim sonucunda araştırma potansiyelleri ortaya çıkacak. Bu iş birliği ile üniversitemizin 66 yıllık bilgi birikimini kardeş ülkemiz Azerbaycan’a aktarma ve onların tecrübelerinden yararlanma fırsatı buluyoruz. İki ülke arasındaki iş birliklerinin eğitim alanında da artarak devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN