KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Ziya Selçuk, ertelenen lise sınavları ve YKS, LGS hakkında açıklamalarda bulundu | Eğitim Haberleri

Ziya Selçuk, ertelenen lise sınavları ve YKS, LGS hakkında açıklamalarda bulundu

Ziya Selçuk, ertelenen lise sınavları ve YKS, LGS hakkında açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 17 Mayıs sonrasına ertelenen lise sınavları için detayları paylaştı. LGS VE YKS sınavları içinde açıklamalarda bulundu. Peki LGS ve YKS sınavları ertelenecek mi? İşte detaylar...

Whatsapp haber ihbar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber'de kritik açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin konuştu. Selçuk, "liselerde yüzde 40'a yakın sınavlar tamamlandı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak." dedi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde 17 mayıs sonrasına ertelenen sınavların ikinci dönem tek sınav şeklinde olacağını açıkladı.

LGS VE YKS ERTELENECEK Mİ?

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada: "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine dair bir kararımız söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Selçuk, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren YKS ve LGS sınavları için herhangi bir ertelemenin söz konusu olmadığını belirtti.

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN