KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Banka hesaplarıyla kripto para alınabilir mi? | Gündem Haberleri

Banka hesaplarıyla kripto para alınabilir mi?

Banka hesaplarıyla kripto para alınabilir mi?

16 Nisan 2021 tarihli ve 31456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte, Türkiye’de kripto paraların ödemelerde kullanımı yasaklandı. Peki bankalar ödeme kuruluşu mudur ve banka hesaplarıyla bitcoin,ripple,doge,coin,ethereum,bittorrent gibi kripto para almak mümkün mü?

Whatsapp haber ihbar

16 Nisan 2021 tarihli ve 31456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle birlikte, Türkiye’de kripto paraların ödemelerde kullanımı yasaklandı.

Peki bankalar ödeme kuruluşu mudur ve banka hesaplarıyla bitcoin,ripple,doge,coin,ethereum,bittorrent gibi kripto para almak mümkün mü?

BANKA ARACILIĞIYLA KRİPTO PARA ALINABİLİR Mİ?

Gece yarısı resmi gazete'de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayımlanan yönetmeliğe göre ödeme hizmetlerinin sunulmasında ve elektronik para ihracında kripto varlıklar kullanılmayacak.

Yayımlanan yönetmelik bankaların kripto para borsalarına hizmet vermesini engellemiyor. Dolayısıyla kullanıcılar borsalara banka hesaplarından para yatırıp çekebilecekler.

Bu yönetmelik, bankaların dışındanki 6493 sayılı kanun gereği elektronik para lisansı alan ödeme kuruluşları içindir.. Kripto para almak isteyen vatandaşlar, borsalara bankalar kanalıyla para yatırıp ya da kripto paraları olan kişiler  Türk Lirası’na çevirip bankalara gönderebilir.

         YORUMUNUZU PAYLAŞINSitemizi nasıl buldunuz?

Sitemizi nasıl buldunuz?