KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Bozdağ: "84 milyonun seferberliğine ihtiyaç var" | Gündem Haberleri

Bozdağ: "84 milyonun seferberliğine ihtiyaç var"

Bozdağ: "84 milyonun seferberliğine ihtiyaç var"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin 84 milyonun seferberliğiyle daha hızlı başarıya ulaşacağını belirterek, “Bu iş milletin, 84 milyonun seferberliği ile çözülebilecek bir iştir. Aile içi ve kadına şiddetle mücadele bir seferberlik anlayışıyla ele alınmalıdır” dedi.

Whatsapp haber ihbar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin 84 milyonun seferberliğiyle daha hızlı başarıya ulaşacağını belirterek, “Bu iş milletin, 84 milyonun seferberliği ile çözülebilecek bir iştir. Aile içi ve kadına şiddetle mücadele bir seferberlik anlayışıyla ele alınmalıdır” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile katıldığı 'Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı'nda konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Aile içi şiddet konusunda, kadına karşı şiddet konusunda ‘ama’lı cümle kuranlarla mücadele etmemiz şarttır. ‘Ama’lı cümle kuranları dinlersek kaybederiz" ifadesini kullandı.

Adalet, İçişleri ile Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlıklarının iş birliğiyle düzenlenen toplantının sonuçlarının değerlendirileceğini belirten Bakan Bekir Bozdağ, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin dinmeyen bir acı olduğunu belirterek, "Bu acıyı dindirmek için büyük bir gayretle büyük bir çabayla devletimiz kurumlarımız hükümetimiz çalışıyor. Bu işi ceza boyutunun caydırıcılığı yanında öte yandan önleyici hukuk sistemini daha güçlü kurmak bu suçların işlenmesini önleme konusunda daha büyük gayreti çabayı mekanizmaları birlikte hayata geçirmek zorundayız” dedi.

TOPYEKUN 84 MİLYONUN SEFERBERLİĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin toplumsal mücadele alanı olduğunu ve 84 milyonun seferberliği ile sorunların çözüme kavuşturulacağını vurgulayan Adalet Bakanı Bozdağ, kadına karşı şiddet, aile içi şiddetle mücadele bir seferberlik anlayışıyla ele alınması gerektiğini kaydetti. İçişleri Bakanlığından, sadece Aile Bakanlığından bu meselenin üstesinden gelmesini beklersek biz daha fazla mesafe almakta zorlanırız. Onun için ben buradan hem medyanın, hem üniversitelerin, hem kurumlarımızın, hem anaların, hem babaların, hem kadınların, hem erkeklerin topyekun 84 milyonun seferberliğine ihtiyaç olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Biz bu işin üzerinden seferberlik anlayışıyla el ele kol kola girersek daha kolay geliriz" diye konuştu.

ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR

Konuyla ilgili yargısal işleyişte cezaların arttırıldığını hatırlatan Bozdağ, kamusal anlamda da tedbirlerin çoğaltıldığını kaydetti. Tüm alınan önlemlere rağmen yaşanan şiddet vakalarının bir tane bile olsa toplumsal bir yara oluşturduğunu aktaran Bakan Bozdağ, “Sayı azalsa da bir cinayet bir cinayettir, bir şiddet bir şiddettir. Hepsi de büyük bir felakettir. İnsanlık suçudur. Onun için de burada daha beşikten başlayan bir eğitimle evin içinde ananın babanın, okulda öğretmenin, askerde komutanların, kurumlarda amirlerin her yerde gazetede, medyada, hükümette hep beraber ortak bir duruşu, ortak bir tavrı hayata geçirmek zorunda olduğumuzu buradan bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.

Şiddetin sadece bireyleri değil, toplumu doğrudan ilgilendiren bir konu olduğunu anlatan Bakan Bozdağ ‘ama, fakat, lakin’ yaklaşımıyla konunun çözümlenmeyeceğini kaydetti. Adalet ve emniyet teşkilatlarının çalışmalarını daha koordineli hale getirilmesiyle süreçlerin daha hızlı yürütüleceğini anlatan Bakan Bozdağ, yaşanan olaylarının istatistiklerinin doğru ve eksiksiz tutulmasının da önemli olduğunu belirtti.

Bozdağ:        YORUMUNUZU PAYLAŞIN