KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Diyarbakır'da UNESCO hazırlıkları sürüyor | Gündem Haberleri

Diyarbakır'da UNESCO hazırlıkları sürüyor

Diyarbakır'da UNESCO hazırlıkları sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin zengin gastronomisini dünyaya tanıtmak ve Diyarbakır’ın "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı”na katılım çalışmalarıyla ilgili çalıştay düzenledi.

Whatsapp haber ihbar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Esnaf ve Sanatkârlar Daire Başkanlığı, kentin binlerce yıllık birikimini yansıtan zengin gastronomisini dünyaya tanıtmak için çalışmalarını sürdürüyor. "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı-Diyarbakır Gastronomi Şehri Adaylık Süreci"ni değerlendirmek için kentteki tüm paydaşların katılımıyla bir çalıştay düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Sur İlçesi’nde yer alan Cemilpaşa Konağı’nda Diyarbakır’ın Yaratıcı Şehirler Ağına katılım sürecini tartıştı.  

Çalıştaya Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Esnaf Daire Başkanı Müyesser Güzel, Lokantacılar Kebapçılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Haşim Elkaan, Dicle Üniversitesi’nde görevli akademisyenleri ile sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri katıldı. Kentteki somut olmayan Kültürel Miras ve Gastronomi tarihi hakkında görüş alışverişinin yapıldığı çalıştayda, Esnaf Daire Başkanı Müyesser Güzel, Büyükşehir Belediyesi’nin adaylık sürecinde atacağı adımları anlatıldı.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN