KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Emniyet'ten 12 Nisan paylaşımlarına soruşturma | Gündem Haberleri

Emniyet'ten 12 Nisan paylaşımlarına soruşturma

Emniyet'ten 12 Nisan paylaşımlarına soruşturma

Sosyal Medyada 12 Nisan etiketiyle paylaşım yapanlar hakkında, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

Whatsapp haber ihbar

KPHA - Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 12 Nisan etiketiyle paylaşım yapanlar hakkında "sanal devriye faaliyetleri" şeklinde açıklama yayımladı. EGM'den yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütmektedir.

12.04.2021 tarihinde sosyal medya platformları üzerinden #12Nisan etiketi adı altında paylaşımlar yapılmaktadır. Bu paylaşımlar içerikleri itibariyle sosyal medya terörüdür. Bu tür paylaşımlara asla müsaade edilmeyecektir. Bu etiket adı altında suç işleyen hesaplar tespit edilerek gerekli soruşturmalar başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bazı sosyal medya hesaplarından halkı tahrik edici ve seviyesiz paylaşımlar, halkın tepsine neden oldu. Bir paylaşımda yer alan, kimliği belli olamayan şahıslar tarafından bir kadının elleri, vucüdu ve gözleri bağlanmış fotoğrafları paylaşıldı.

Diğer bir paylaşımda "12 Nisan tecavüzcüler günü kutlu" olsun şeklinde paylaşım yapan şahıs yer alıyor. Bu paylaşımları yapan henüz kimliği belirsiz kişiler için Emniyet'ten gerekli soruşturmalar başlatılmıştır açıklaması geldi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN