KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Hekimler bugün iş bırakıyor | Gündem Haberleri

Hekimler bugün iş bırakıyor

Hekimler bugün iş bırakıyor

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve tabip odaları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve maaş artışının da aralarında bulunduğu taleplerle bugün iş bırakıyor.

Whatsapp haber ihbar

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve tabip odaları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve maaş artışının da aralarında bulunduğu taleplerle bugün iş bırakıyor.

Türk Tabipleri Birliği’nin geçtiğimiz aylarda başlattığı eylemlilik süreci devam ediyor. Daha önce 15 Aralık tarihinde iş bırakan hekimler ve sağlık çalışanları, 4 Şubat’a kadar taleplerini yerine getirilmemesi üzerine bugün yeni bir iş bırakma eylemine gidiyor.

TTB, "G(ö)REVDEYİZ!" adı verilen iş bırakma eylemi kapsamında, acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli gebeler, çocuk aciller, kanser hastaları, yoğun bakım hastaları, COVID-19 hastaları ve COVID-19 belirtileri gösteren hastaların geri çevrilmeyeceğini ve tedavilerinin yapılacağı kaydedildi.

Basın toplantısıyla duyurulan eylemde, halktan acil şartlar dışında sağlık kurumlarına başvurmayarak eyleme destek verilmesi istendi.

Tabip odalarının temsilcileri, “Bu G(ö)REV hepimizin sağlığı için; 8 Şubat’ta randevu almayın, hastanelere bizlerin yanında olmak için gelin” çağrısı yaptı.

Cahit Berkay, Niyazi Koyuncu, İlkay Akkaya, Ahmet Telli de dahil olmak üzere pek çok sanatçı da yayımladıkları video mesajlarda eyleme destek verdi.

"HEKİMLER KÖLE, HASTALAR MÜŞTERİ DEĞİLDİR"

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan da yaptığı açıklamada, 8 Şubat G(ö)REV’inin yalnızca hekimler/sağlık çalışanları için değil, herkes için olduğunu belirterek, "Taleplerimiz; halkımızın sağlık hakkı, topluma nitelikli sağlık hizmeti sunulması ve insanca yaşamın sağlanmasıdır. Biz hekimler ve sağlık çalışanları dün olduğu gibi bugün de nitelikli sağlık hizmeti sunmak ve iyi hekimlik yapmak istiyoruz. Sizin de her gün yakından şahit olduğunuz sağlıkta yaşanan bu çöküşün sorumlusu hekimler ve sağlık çalışanları değildir. Aylarca sanal kuyruklarda beklemenize, 5 dakikada muayene olmanıza, sorunlarınızı acillerde çözmeye çalışmanıza, nitelikli sağlık hizmeti alamadığınız sağlık sistemine karşıyız. Sağlık hakkı için itirazımızı birlikte yükseltelim. Hekimler köle, hastalar müşteri değildir. Sağlıklı yaşam hakkımızdan vazgeçmeyelim! 8 Şubat’ta randevu almayın, hastanelere hasta olarak değil, G(ö)REV’de bizlerin yanında olmak için gelin" çağrısında bulundu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN