KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Kocaeli'den Bir Yasin de Sen Oku etkinliği | Gündem Haberleri

Kocaeli'den Bir Yasin de Sen Oku etkinliği

Kocaeli'den Bir Yasin de Sen Oku etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminde canlarını vatan ve demokrasi için veren şehitlerimiz için başlattığı “Bir Yasin de Sen Oku Duaya Davet” çağrısını bu yıl da sürdürüyor.

Whatsapp haber ihbar

“Bir Yasin de Sen Oku Duaya Davet” çağrısı, Covid-19 tedbirleri nedeniyle sosyal medya yoluyla halka ulaştırılmaya başlandı. Gönüllere taht kuran çağrı, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. Manevi değeri son derece yüksek ve anlamlı olan Ramazan ayı içinde başlatılan etkinliğin vatandaşlardan da aynı duyarlılıkla karşılık bulması bekleniyor.  

Organizasyon kapsamında 251 şehidimiz için 251 bin Yasin okunacak. “Bir ölür, bin diriliriz’’ anlayışından yola çıkarak her şehidimiz için bin adet olmak üzere 251 bin Yasin-i Şerif okunması hedefleniyor. Yasin-i Şeriflerin okunması darbe girişiminin beşinci yılı olan 15 Temmuz Salı gününe kadar devam edecek.

Yasin-i Şerif okumak isteyen vatandaşların www.duayadavet.org web sitesine kayıt yaptırmaları gerekiyor.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN