HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Mobil sağlık hizmetleri | Advertorial Haberleri

Mobil sağlık hizmetleri

Mobil sağlık hizmetleri

​​​​​​​İşyerlerinde genel işleyişi engellemeden yapılan mobil sağlık hizmetleri, işin devamlılığını aksatmamak, personelin işyerinden uzaklaşmadan sağlık kontrollerini gerçekleştirmek amaçlarını taşımaktadır.

Whatsapp haber ihbar

İşyerlerinde genel işleyişi engellemeden yapılan mobil sağlık hizmetleri, işin devamlılığını aksatmamak, personelin işyerinden uzaklaşmadan sağlık kontrollerini gerçekleştirmek amaçlarını taşımaktadır. Çalışanların çok kısa sürede sağlık muayenesi olmalarını sağlayarak işletmenin çalışma düzeniniaksatmadan genel sağlık hizmetlerinin yapılmasına yardımcı olur. Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri tarafından yürütülen işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli hizmetlerinin faaliyetleri arasında yer almaktadır.

İşyerinde faaliyetlere katkıda bulunan ve işletmenin iş güvenliği hizmetlerinin sürmesini sağlayan iş güvenliği uzmanlarının koordinesinde işyeri hekimleri ve sağlık personelinin uzmanlığı altında mobil araçta yapılan tetkik ve incelemeler rutin kontroller ilehedefine ulaştırmaktadır. Sağlık kuruluşuna gidilmesine gerek duyulmadan birçok işlem bu mobil sağlık hizmetleri aracında gerçekleştirilebilmektedir.

Çalışanlardan kan örneği alınmakta ve analiz için steril şartlarda laboratuara gönderilmektedir. İşletme sahiplerinin en beğendiği hizmetlerin başında gelen mobil sağlık hizmetleri, genel iş yaşamı için de kolaylaştırıcı ve daha az masraflı olmaktadır. Günümüzde iş güvenliği hizmeti almak zorunda olan yüz binlerce işletme bu hizmetten faydalanarak hem zamandan hem de paradan kar etmektedirler.

OSGB firmaları ile iletişime geçecek işletmeler mobil sağlık hizmeti de talep etmekte ve sözleşme şartlarına eklenmektedir. İş sağlığı ve güvenliği ile işçi sağlığına katkıda bulunan en önemli uygulamalardan biri olan mobil sağlık taramaları deneyimli Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri tarafından kalite standartlarına uyularak yapılmaktadır.

Alınan örneklerin uygun fiziksel ve kimyasal ortamlarda saklanarak en güvenilir şekilde sağlık kuruluşuna ulaştırılması, yönetmeliklere uygun taramaların yapılması ve sonuçların listelenmesi, çalışanların sağlık dosyalarında saklanarak herhangi bir denetimde kolaylık sağlaması, OSGB firmalarının verdiği hizmet olup hizmet alan işletmelerin sorumluluğundan olmaktadır. Anılan tüm bu iş ve işlemlerin nitelikli uzmanlar tarafından profesyonel şekilde yapılması önemlidir. Bu yüzden anlaşma yapılacakOSGB firmasının deneyimlerine bakarak referanslarını da talep ediniz.

Tam teşekküllü sağlık kontrolleri dışında kalan tüm kontrollerin mobil sağlık aracı vasıtasıyla gerçekleşmesi, çalışanların en seri şekilde üretim sürecine dönmesine katkı sağlayarak, işletmenin çıkarlarını korumaktadır. Her yıl belirli dönemlerde sağlık kontrolü olan çalışanların belirli aralıklarla izin alarak hastaneye gitmeleri, 2 veya 3 gün sürebilecek sağlık kontrollerine katılmaları iş verimliliğini de düşürecektir. Dolayısıyla mobil sağlık hizmetlerinin sunulması kuşkusuz gerekli olmaktadır.

Mobil sağlık taraması adı altında işyeri hekiminin kontrolünde yapılan bu işlemlerde diğer sağlık personeli de yer almaktadır. İşyerine gidilerek yapılan bu taramalar mevzuatların gerektirdiği standartlarda gerçekleştirilmektedir. İlgili kanun ve yönetmeliklerin incelenerek değişikliklere hızlıca uyum sağlanmakta, meydana gelen değişiklikler işletme yetkilileri ilepaylaşılarakadaptasyon gerçekleştirilmektedir.

Çalışanların ihtiyaç duyduğu fizyolojik testlerin işyeri hekiminin kontrolünde sabit sağlık birimlerinde yapılması veya anlaşmalı tıp merkezlerine yönlendirilmesi, işlemlerin hızlı tamamlanması için önemli olmaktadır.

Önemli bir parçası mobil sağlık araçlarında yapılan akciğer grafisi, solunum testi, göz kontrolü, koruyucu aşı, EKG, kan grubu tespiti, kurşun testi, fenol testi, kan tahlili, idrar tahlili, portör muayenesi ve odyometri testi için gerekli duyulan hallerde hastanelere yönlendirmeler yapılabilmektedir. Hastanelerde yaşanan gecikmelerin önüne geçmek için mobil sağlık araçları tam donanımlı şekilde çalışmakta ve sadece ileri tetkikler için büyük sağlık kurumlarına yönlendirme yapılmaktadır.

İstanbul içindeki sağlık kuruluşlarında sağlık kontrolü işlemlerinin daha uzun sürede bittiği görülmektedir. Bu yüzden işletmelerin anlaşacağı Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin mobil sağlık hizmeti verip vermediğinin sorgulanması gerekir. Hizmet alanı içindeki tüm firmalara mobil tarama aracının gönderilmesi OSGB firmalarının öncelikleri arasında olmalıdır.

Tecrübeli personelin görev aldığı sağlık güvenlik birimlerinin iş güvenliği uzmanları ile birlikte sunduğu tüm hizmetler, iş yaşamının sağlıklı ve güvenli şekilde devam etmesi için çok önemlidir. İş tanımı içindeki tüm faaliyetleri eksiksiz yerine getiren, ilgili yönetmelikleri ve güncel gelişmeleri sürekli takip eden firmamız ile yapacağınız sözleşme kapsamındaki tüm maddeleri harfiyen yerine getirerek bize olan güveninizi arttırmayı hedefliyoruz. Sektörümüzdeki öncü kuruluşlardan biri olarak tüm imkanlarımızla hizmetinizdeyiz.

 

Konuyla alakalı daha fazla bilgi almak için lütfen url yi ziyaret ediniz

https://www.generalosgb.com/mobil-saglik-hizmetleri.html

 

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.