KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Osman Pamukoğlu'ndan Soykırım iddialarına yanıt geldi | Gündem Haberleri

Osman Pamukoğlu'ndan Soykırım iddialarına yanıt geldi

Osman Pamukoğlu'ndan Soykırım iddialarına yanıt geldi

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Ermeni Soykırım'ı iddialarına yanıt verdi.

Whatsapp haber ihbar

Pamukoğlu, Biden'ın Ermeni Soykırımı açıklamalarından sonra soykırım iddialarına şu şekilde yanıt verdi:

1980 yılında hazırlayıp Harp Akademilerine gönderdiğim Kurmaylık Tezim ‘’Ermeni Meselesi’’dir...

Bugünün kafasıyla 1915’te en doruk noktasına ulaşan 1.Dünya Harbinin bölgesel çıkmazlarını anlamaya kalkışmak zır cahilliktir.

Doğu Anadolu’yu Rus ordularıyla birlikte işgale gelen Taşnak ve Hınçak Partilerinin kurduğu Ermeni alayları ile bölgedeki Ermeni çetelerinin, Müslüman Türklere gene bölgede yerleşimde olan Ermenilerin işbirliği ile yaptıkları mezalimleri öğrenmek için, Rus subaylarının ’’utanarak yazıyoruz’’ dedikleri anılarına bakmak bile yeter de artar..

Olup bitenin jenosit ve soykırımla ilgisi yoktur..

24 Nisan 1915’te, Hükûmet’in mecbur kalıp çıkardığı Tehcir Yasası (sevk ve iskan) başka bir çare kalmadığındandır..

Tehcirle ilgili Ermeni kayıpları abartılıdır...Ama aynı dönemde bölgedeki Müslüman Türk kayıpları eksiksiz, noksansız 1,5 milyondur. Van gölünün kenarlarından her gün kıyıya vuran onlarca Müslüman Türk’ün cesetleri toplanmıştır. Bazı yabancı araştırmacılar ‘’Türkler utandıkları için bu kayıplarını pek dile getirmezler’’ demektedirler...

Savaş, insanların açgözlülüğü ve ikiyüzlülüğüdür, acımasızlık ve koşulsuzluktur, tarih boyunca kimse bunu değiştirememiştir ve değiştiremeyecektir...

Hiç kimse, 24 Nisan 1915‘i istismar etmeye kalkışamaz!

Keşke hiç olmasaydı, ama bunun için de 1.Dünya Harbinin çıkmaması gerekiyordu...

Not: 1980 yılında, Kurmay Yüzbaşı iken hazırladığım ‘’Ermeni Meselesi‘’ tezim için konu ile ilgili Türk ve yabancılara ait 28 kitaptan yararlanılmıştır.

OSMAN PAMUKOĞLU KİMDİR?

Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, 1993-1995 yılları arasında Hakkâri'de sorumlu olarak PKK'ya karşı yönettiği operasyonlar örgüte bağlı dağdaki militan sayısını 12.000'den 5.500-6.000 aralığına düşürmüştür. 30'a yakın kere yapılan sınır dışı askerî harekâtların neredeyse tamamı onun yönetiminde yapılmıştır. Dönemin Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş "Üç tane Pamukoğlu Paşa olsa terörü bitiririz" demiştir.         YORUMUNUZU PAYLAŞINSitemizi nasıl buldunuz?

Sitemizi nasıl buldunuz?