KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Pinterest'e yönelik reklam yasağı kaldırıldı | Gündem Haberleri

Pinterest'e yönelik reklam yasağı kaldırıldı

Pinterest'e yönelik reklam yasağı kaldırıldı

Pinterest adlı sosyal medya uygulamasının reklam yasağının kaldırılması kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Whatsapp haber ihbar

KPHA - Sosyal Medya uygulamalarının, Türkiye'ye temsilci atamaları süreci devam ederken son olarak Pinterest adlı sosyal ağ sağlayıcısının da Türkiye'ye temsilci atamasının ardından, 11 Nisan'da yayımlanan Resmi Gazete'de reklam yasağının kaldırıldığı duyuruldu.

25159 sayılı Karar metninde şu ifadelere yer verildi:

Pinterest Inc. adlı sosyal ağ sağlayıcının 4/5/2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun'un ek 4. maddesinin birinci fıkrasında düzenlenen temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmesi nedeniyle 19.01.2021 tarihli ve 4202 sayılı reklam yasağı kararının kaldırılmasına karar verilmiştir.

SOSYAL AĞLARDAKİ MAĞDURİYETLER DAHA HIZLI GİDERİLECEK

Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabından ‘haberler güzel’ mesajıyla yaptığı açıklamada, 7253 sayılı kanun kapsamında sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest’in da Türkiye’ye temsilcisini atadığını bildirdi.

Sayan, “Böylelikle ülkemizde günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan temsilci atayacağını bildirmeyen kalmadı. Ülkemiz için büyük bir kazanım olan bu yolda, milletimizin dijital dünyadaki hakları artık daha etkin korunacak. Vatandaşlarımız karşılarında muhatap bulabilecek, sosyal ağlardaki mağduriyetleri daha hızlı giderilecek” dedi.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN