KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Süleyman Soylu kripto soruşturması detaylarını verdi | Gündem Haberleri

Süleyman Soylu kripto soruşturması detaylarını verdi

Süleyman Soylu kripto soruşturması detaylarını verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Thodex dolandırıcılığının ardından Arnavutlu'ğa kaçtığı iddia edilen Thodex'in CEO'su Faruk Fatih Özer ve "kripto soruşturması" hakkında detayları verdi.

Whatsapp haber ihbar

Bakan Soylu, Thodex soruşturması için "şu ana kadar yaklaşık 82 kişiye yönelik gözaltı kararı çıktı, 77 kişi gözaltına alındı halen gözaltında olanlar var" dedi.

Süleyman Soylu soruşturmanın detaylarını verirken şu ifadeleri kullandı:

"Bu hadise ortaya çıkar çıkmaz hemen Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı kırmızı bülten kararını, Adalet Bakanlığına iletildiği dakika akşam saatleri biz burada gece yarısı itibariyle haberi hemen alır almaz konuyla ilgili çalışmaları başlattık,  İnterpolde ertesi gün saat 10'da kırmızı bülten çıkardı biz bu esnada yani hem Arnavutluk İçişleri Bakanlığı ile görüştük hem Emniyet Genel Müdürü ile görüştüm. Biz buradan yapabildiğimiz ölçüde internet üzerinden teknik takip yapmaya çalıştık."

2 MİLYAR DOLAR İŞLEM HACMİ OLABİLİR

Bakan Soylu 2 milyar doların işlem hacmi olabileceğini ifade etti. Şuana kadar araştırmalar sonucu Thodex adına 8 milyon liralık bir portföy elde ettiklerini ifade eden Soylu, devamında şu ifadeleri kullandı:

"Bir haber çıktı 2 milyar dolar para, arkadaşlarımızın o da şu ana kadar elde ettikleri ve 8 milyon liralık bir portföy yani belki olabilir bilmiyorum ama burada bir avukat böyle bir şey dile getirdi." dedi. Soylu,  Arnuvutluk'ta Türk personelin oradaki ekiplere refakat ettiğini belirtti, Soylu, soruşturmanın gizliliği açısından daha fazla bilgi veremeceğini söyledi.

SOYLU'NUN, FATİH ÖZER İLE OLAN FOTOĞRAFLARI

"Çok rahat bir şekilde ifade etmem lazım biraz önce Eryaman'dan geldim  insanlar sokağa çıkıp benimle fotoğraf çektirdiler ne diyeceğim? Potansiyel suçlu olabilirsiniz mi...

Yani ilçe başkanlığı yaptım, il başkanlığı yaptım, genel başkanlık yaptım, genel başkan yardımcılığı yaptım, çalışma bakanlığı yaptım, içişleri bakanlığı yaptım."

Soylu, İnsanlar tarihe anı olsun diye fotoğraf çekilmek isteyebilir, bu zamana kadar bir çok yerde görev aldığını ve birçok insanla fotoğrafı olduğunu belirttti.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN