KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
UTİB'de firmalara iş modeli geliştirme eğitimi | Gündem Haberleri

UTİB'de firmalara iş modeli geliştirme eğitimi

UTİB'de firmalara iş modeli geliştirme eğitimi

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB) firmalara verdiği eğitimde, iş modeli oluşturmanın önemine dikkat çekildi. Eğitimde müşterilerin gruplara ayrılarak yenilikler sunulması gerektiği dile getirildi.

Whatsapp haber ihbar

KPHA - Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Ar-Ge Merkezleri Kapasite Geliştirme Desteği kapsamında yürütülen eğitimler ile firmaların önüne açarak, yol haritalarını çizmelerine destek olmayı sürdürüyor. Ar-Ge Merkezleri Kapasite Geliştirme Desteği (mini-MBA programı) ile başlatılan eğitimlerin yedincisi UTİB bünyesinde gerçekleşti. İş modeli oluştururken problemli bir alanı değere dönüştürmenin faydalı olacağını belirten Program Koordinatörü Ufuk Batum, “İş modeli, piyasa değerinin tamamlandığı, üretildiği, dağıtıldığı ve tekrarlandığı davranışlar bütününü ifade eder. Müşterilerinizi gruplara ayırarak, kendi dünyalarında nelere sahip olmak istediklerini bilmeli ve ona göre yenilikler sunmalısınız. Belirlediğiniz müşteri gruplarına karşı fayda sağlayacak değerler ortaya çıkarmanızı tavsiye ediyorum. Müşterilerinizin sorunlarının belirlendiği ve ihtiyaçlarının karşılandığı hizmetleri üretmelisiniz” ifadelerini kullandı.

 ‘İŞ MODELİ, BAŞARI İÇİN ÖNEMLİ BİR ARAÇTIR’

 İş modelinin, işin başarısı için önemli ve stratejik bir araç olduğunu da vurgulayan Batum, “Aynı fikir, teknoloji, ürün ve hizmet için farklı iş modelleri de üretilebilir. Müşterilerinize kolay ulaşabileceğinizi düşündüğünüz kanalları tercih edin. Müşteri kesitlerinin nasıl bir ilişki kurmamızı beklediğine göre bir yaklaşım sergilemelisiniz. Müşterilerinizin ilgisini çekecek etkinlikler ile de tanınırlığınızı artırabilirsiniz” diye konuştu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN