HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
İdeal göğüs ölçüsü kaç olmalı? | Kadın Haberleri

İdeal göğüs ölçüsü kaç olmalı?

İdeal göğüs ölçüsü kaç olmalı?

Kadınların göğüslerinin boyutlarından memnun olmadığı zamanlar oldukça bol ve bazıları küçük göğüslerin kendine uymadığını düşünürken, bazıları ise büyük göğüslerin fazla zahmetli olduğuna inanıyor ve bazen de kendisine bu kadar büyük göğüsleri yakıştıramıyor

Whatsapp haber ihbar

Kadınların göğüslerinin boyutlarından memnun olmadığı zamanlar oldukça bol ve bazıları küçük göğüslerin kendine uymadığını düşünürken, bazıları ise büyük göğüslerin fazla zahmetli olduğuna inanıyor ve bazen de kendisine bu kadar büyük göğüsleri yakıştıramıyor. Dolayısıyla göğüslerin hem küçük olmaları hem de büyük olmaları, varolan estetik kaygılara bakıldığında, bir sorun gibi görünüyor. İdeal göğüs ölçüsü kaç olmalı sorusunun cevabı da tabii ki bu noktada önem kazanıyor.

Kadınlarda meme ölçülerinin kaç olması gerektiğini belirleyen pek çok nokta var. Bunlar arasında boy, kilo, omuz genişliği, göğüs kafesinin kıvrım şekli gibi pek çok etken yer alıyor ve bu faktörlerin hepsi bir araya geldiğinde, meme boyutunun aşağı yukarı kaç olması gerektiği de ortaya çıkıyor. Hatta bazı araştırmalar, kişinin mesleği ile ideal meme ölçüsü arasında bile ilgi olduğunu gösteriyor çünkü sporcu kadınlar gibi kişilerde çok büyük göğüslerin olması, onların mesleklerindeki başarı oranlarının düşmesine neden oluyor.

Estetik cerrahi uzmanlarının gerçekleştirdikleri tetkikler ise, size en uygun göğüs boyutunun bulunması konusunda oldukça yardımcı oluyor. Kısa boylu ve az kilolu kadınlarda büyük ölçüler garip dururken, uzun boylu ve biraz daha kilolu kadınlarda ise küçük göğüsler maalesef kadınlar tarafından beğenilmiyor. Dolayısıyla göğüslerin ideal boyutları ve şekillerini belirlemek için uzmanların tüm ölçüm ve değerlendirmelerini dikkate almak gerekiyor.

Estetik operasyonlarla meme büyütme ve küçültme operasyonlarında, yukarıda saydığımız etkenlerin yanında memelerdeki hali hazırdaki sarkıklıklar, boyut farklılıkları, kişinin yaşam tarzı, göğüs kafesi ve meme çevresi oranları gibi ek kriterler de uzmanlar tarafından dikkate alınıyorlar. Pek çok kadın, estetik cerrahına giderken kafasında oluşturduğu bir göğüs ölçüsünü talep ediyor ancak doktorların önerilerini dinlemeyen kadınlar maalesef ameliyat sonrasında daha büyük ancak yine de beğenmedikleri göğüslerle karşı karşıya kalabiliyorlar.

Bazı uzmanlar ise 150 cm boyda 78 cm’lik bir göğüs çevresinin ideal olduğunu, 175 cm boy içinse 90 cm’in ideal olduğu, diğer boylarda ise ara ölçülerin geçerli olduğunu savunuyorlar. Ancak çoğu uzman böylesine gelişigüzel boyutların doğru değerlendirmeler için mümkün olmadığını, her hastanın kendine has bir göğüs boyutu hesaplamasına sahip olması gerektiğini belirtiyorlar.

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.