KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! | Kültür-Sanat Haberleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Whatsapp haber ihbar

101 senedir dünyanın çocuklarının bir bayramı var, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanması için çocuklara ve Türkiye'ye atfetmiştir. Bu özel günde Ulusal bağımsızlığımızın önemi ve çocuklara verdiği değeri şu sözleriyle tarihe not etmiştir: 

"Geleceğimizi onlara emanet ediyoruz; "Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir. " 

101. YILDIR BAĞIMSIZ TÜRKİYE

1920 yılında Türk milletinin öncülüğü, benliğini ve idaresini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi açılışında Türk Halkı egemenliğine kavuştu. 1924 yılında Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan'ı,101 yıldır Türk Milleti coşku ile kutlanmaya devam ediyor.

PANDEMİ GÖLGESİNDE 23 NİSAN

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, okullarından uzak kalan ve sosyal mesafenin önemli olduğu şu günlerde 23 Nisan kutlamaları pandemi gölgesinde uzaktan ve evlerden bayraklar asılarak kutlanacak.

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN