HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Bomba Patlayacağı Yeri İyi Biliyor! | Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur

mustafanurisungur@gmail.com

Bomba Patlayacağı Yeri İyi Biliyor!

Gelin hep birlikte düşünelim; Bir olaya karşı çıkıyorsunuz ve basın açıklaması yaparak sesinizi duyurmak istiyorsunuz. Bu basın açıklamasını Dünyanın medya merkezlerinde biri olan İstanbul'da mı yoksa adı bile bilinmeyen Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde mi yaparsınız?

Öyle bir düzen ki; Vuranı da vurulanı da harekete geçiren aynı güç!

Öyle bir senaryo ki her şekliyle Türkiye zarar görüyor! Öyle Yazılmış ki her halde Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan suçlanıyor. Bütün senaryoların en büyük ortak Noktaları bunlar!

Suriye'ye sahip çıksak suç? Çıkmasak insanlık ayıbı? Türkmenlere yardım göndersek suç? Göndermesek suç? Kürtlere sahip çıkılsa suç? Sahip çıkılmasa suç? Özetle ne yapılırsa hepsine karşı çıkıyorlar ve her türlü senaryoları hazır!

İnsanların ölümü üzerinden senaryo üreterek Farklılıklar üzerinden iç kargaşa yaratıp çıkar Sağlamak aşağılık bir yöntemdir. Fakat tarihten beridir devletler kendi çıkarları için kullanabilecekleri, çıkar sağlayabilecekleri her türlü faaliyet üzerinden Varlıklarını sürdürme gayretindeler. Türkiye'de bu Günlerde yaşanan bu sıkıntıların kaynağı da budur!

Farklı farklı yerlere bölücülüğü bir tohum olarak ekmişler vakti gelince yeşertip sulayıp büyütüyorlar. Yeri geliyor buduyorlar yeri geliyor gübreliyorlar. Sonra büyütüp çakıştırıyorlar. Yani İstanbul'dan kalkıp Şanlıurfa Suruç'ta basın açıklaması yapmaya gelmenin mantığı nedir? Bunlara bu aklı kimler vermiştir? Bu gibi sorular olayın bir üst akıl tarafından kurgulandığını gözler önüne seriyor. Amaç basın açıklaması yaparak ses duyurmak ise 'Suruç' ses duyurabilecek bir yer değildir! Bütün medya merkezleri İstanbul'dadır. Eğer Şanlıurfa Suruç'ta ses duyurmak istiyorsan kesinlikle 'Bomba' patlatmalıdır!

Olaylar ya Kürtler üzerinden ya da Aleviler üzerinden marjinal sol gruplar merkezli şekilleniyor. Önceleri kurgulanmış dincilik üzerinden olaylar çıkartılarak ötekileştirme yapılıyordu ve halen alttan alta işleniyor. Şimdilerde ise yeni yeni Doğu Karadeniz üzerinden olaylar kurgulamaya başlandı. İlerleyen süreçte buralara da attıkları bölücülük tohumlarını iyice yeşertip büyüteceklerdir.

Böyle ölümlü olaylar neticesinde Etnik Kürt Milliyetçiliğini arttırarak bölücü hareketi halk ayaklanması Şekline çevirmeye çalışıyorlar. Ayaklanma büyük kitlelere ulaşınca marjinallikten kurtulacak ve bölgesel anlamda tek ses halinde hak arayışına dönüştürülecektir. Bu şekilde bir sonuca ulaşmasalar bile HDP bu olaylar neticesinde hem aykırı hem de sözde Türkiye partisi söylemleri ile oy oranını sabitleştirecek ve üzerine çıkacak.

Peki Trabzon Of'lu bir gencin orada ne işi vardı ? Kimler O'nu angaje ederek o koridora sürükledi ? Bu gibi soruların yanıtını önceki yazılarımızda net şekilde belirttik. 'Yeşil Yol' ekibi Koray Çapoğlu'nun cenazesine katılıp boy gösterirse şaşırmam.

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.