HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Erdoğan ve ‘Çözüm Süreci’ | Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur

mustafanurisungur@gmail.com

Erdoğan ve ‘Çözüm Süreci’

Tipik Devlet ve Hükümet muhalifleri yine devrede…  

Hani vardı ya daha önce söylemiştik “DAEŞ’e destek veriyorsunuz” diyenler! Şimdi ülkemizi niye savaşa sokuyorsunuz diyor? Bir kesim de PKK’ya karşı başlatılan operasyona karşı? Çözüm sürecine karşı olanlar şimdi çözüm süreci devam etsin diyorlar. Selotaş iki günde ‘Barış Elçisi’ oldu. Değişik değişik durumlar. Özetle Devlet ve Hükümet Terörle mücadele ederken ‘Muhalefet’ Hükümet ve Devletle Mücadele ediyor! 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı basın açıklaması üzerine Çözüm ve Kardeşlik Sürecinin bittiği yorumları yapılmaya başlandı. Yapılan açıklama dikkatli okunursa eğer sürecin bitmediği net şekilde görünüyor. Cumhurbaşkanımız çözüm sürecinin samimi niyetlerle başladığını belirterek son dönemlerde istismar edildiğini ifade etti. Bu cümlede ki ince ayrıntı şu: Çözüm sürecini istismar edenlerle çözüm süreci bitmiştir! 

Bir diğer cümlesinde ise “Çözüm süreci karşılığını bulmadı. Daha sonra yapılan genel seçimlere geldiğimizde bunun hasar gördüğünü fark ettik.

Artık ortada bir gerçek var. Milli birliğimize ve kardeşliğimize kast edenlerle çözüm sürecini devam ettirmek mümkün değil" dedi. Yani çözüm süreci HDP ile yürütülmeyecek! Milli birliğimize ve kardeşliliğimize kast edenler ile ‘Terörle Mücadele’ edilecek! Çözüm ve Kardeşlik süreci ise milli birliğimizi korumak ve geliştirmek üzere aracısız olarak doğrudan vatandaşlarımız ile birlikte sürdürülmeye devam edilecektir. Kardeşlik sürecinin devam edeceğinin en belirgin garantisi ‘Kamu Düzeni ve Güvenliği’ Müsteşarlığının varlığı ve faaliyetleridir.

Ülkemizden özellikle seçim öncesinde ve sonrasında yaşanan bu kaos ortamı Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri ilk defa yaşanan bir durum değildir. Yani şuan ki kargaşa ortamının kaynağı AK Parti değildir. Aksine ülkemizde yaşanan ve uç noktalara ulaşan kaos ortamları AK Parti ile duraklamaya girmiş zamanla bitme noktasına yaklaşmışken birden bire kaos severlerin ortak hareketi sonucunda yeniden canlanmaya başlamıştır.  AK Parti ile başlayan süreç ‘Çözüm ve Kardeşlik’ sürecidir! Bazıları AK Parti’nin aldığı A oyun itibarını yok etmek amaçlı “Biz size söylemiştik AK Partiye oy verirseniz ülke karışacak terör azacak” gibi söylemler ile akla mantığa uymayan yorumlar yapıyorlar. Şuan ki sürecin sebebi oy dağılımı üzerinden AK Parti’nin A oy alması değil E’ten fazla oy alamamasıdır! Eğer AK Parti tek başına iktidar olsa idi bugün bu sıkıntıları yaşamayacaktık. Şimdi daha net bir şekilde görüyoruz ki AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını istemeyenler aslında terörü ve kaos ortamını istiyor! AK Parti’ye karşı verdikleri toplu mücadele ile istedikleri kaos ortamına bir nebze de olsa ulaştılar. Ama inşallah bu millet her şeyin farkına vardı ve bir daha böyle bir fırsat elinize geçmeyecek!
Son olarak Çözüm ve Kardeşlik projesinin bitmesini isteyenlerin her hangi bir çözüm önerisinin olmayışı onların kalitesini ortaya koyuyor. Kürtleri azınlık gibi düşünen ahmaklar onlara verildiğini iddia ettiklerin hakların geri alınmasını da istiyorlar. Şunu net bir şekilde söylemek gerekir: Ortada bir azınlık yok! Her türlü iftira ve suçlama ile Cumhurbaşkanımızı Kürtler üzerinden ve PKK üzerinden suçlayanların amacı her zaman olduğu gibi bellidir; İtibarsızlaştırmak! Kürtleri yok saymak yapılabilecek en büyük hatadır. Yıllardır yapılan hataların birikimi sonucunda dış güçlerinde desteklemesi ile mücadele halinde olduğumuz terör belasını en zararsız şekilde ‘Çözüm ve Kardeşlik’ ile defedebiliriz. Konuya akıl dışı veya ırkçı niyetle yaklaşanların düşünceleri hiçbir zaman ülkemize fayda getirmeyecektir. ‘Çözüm ve Kardeşlik’ projesi ile elini taşın altına koyarak terörü iyi niyetle çözmeye çalışan Cumhurbaşkanımızı terörün kaynağıymış gibi gösterilmesi bu iddiaları yapanların kötü niyetlerinin ürünüdür! 
Peygamber Efendimizin Veda hutbesinden dediği gibi "Ey insanlar! "Rabbiniz birdir. Babanızda birdir. Hepiniz Adem’in çocuklarısınız. Adem ise topraktandır. Arap’ın Arap olmayana Arap olmayanında Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allahtan korkmaktadır.” 

Allah’ın farklı farklı yarattığı insanlar Allah’ın huzurunda eşittir. Ülkemizin sınırları içerisinde yaşayan bütün insanlar birbirimize muhtacız. Bizler kardeş olmak zorundayız. Kötülerle mücadele etmeli ve şavaşmalıyız! Fakat öldürmek hiçbir zaman sorunları kökünden çözmemiş sadece bastırarak geçiştirmiştir! ‘Çözüm ve Kardeşlik’ projesi sorunların temeline inerek samimi bir niyetle çözüm arayışı içine girmektir. Konu ile alakalı her fırsatta Erdoğan’ı ya da Hükümeti suçlamak sorunun çözülmesine engel olmak ve eski düzeni geri çağırmaktır. İyi niyetinden dolayı elini taşın altına koyarak Kürtler ile kardeşliğimizi geliştirmek istediği için Güçlü Türkiye’nin temellerini atan Erdoğan işler biraz ters gitti diye bütün kötü gelişmelerin sorumlusu mu oluyor? Kürtlerin içinde azınlık durumda olan terörü ve destekçilerini ‘Bütün Kürtler’ gibi göstermek vatana ihanettir!  

Canlı bomba Kürt, sorumlusu Erdoğan! Kürtler eylem yapıyor sorumlusu Erdoğan! Kürtler saçmalıyor, sorumlusu Erdoğan! PKK’lı Kürt sorumlusu Erdoğan!... Haşa! Kürtleri de Erdoğan Yaratmadı ya!  

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.