HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Kurtuluş Savaşında ‘Soylu’ Trabzon! | Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur

mustafanurisungur@gmail.com

Kurtuluş Savaşında ‘Soylu’ Trabzon!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan süreç devletimizin gelecek bin yıl daha Anadolu'da kalmasında önemli adımların atıldığı bir dönem olacaktır. Dolayısıyla bu gelişmeler yaşanırken ülkemizin 'Milli Sigortası' olan Trabzon'umuz 2. Kurtuluş savaşı diye nitelendirilen bu zorlu süreçte tarihi misyonunu tekrar üstlenmiştir.

Kentimiz kendi bağrından milli hassasiyet yüklü birçok sanatçı, siyasetçi, bürokrat vb. çıkarmıştır. Ülkemizin asırlaşmasına ramak kala tarih yine Trabzon'a önemli bir görev yükledi; İÇİŞLERİ BAKANLIĞI!

Devletimizin milli kimliğine, milli çıkarlarına, dini, milli ve tarihi değerlerine, üniter yapısına; ‘Tek Millet’, ‘Tek Devlet’, ‘Tek Bayrak’, ‘Tek Vatan’ anlayışına zarar vermeden yeniden yapılandırması önemli bir gereklilik haline gelmiştir. Devletimizin kendi içinden kendi öz değerleriyle ve yine kendi eliyle milli bir şekilde yeniden doğması daha güçlü olması ve daha ileriye gitmesi için şarttır. Bu adımın Trabzon Milletvekili olan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu tarafından atılması bizler için ayrıca önemli ve mutluluk verici bir gelişmedir.

Ülkemize milli ve manevi anlamda güç veren Trabzon kentinin 'Milli Garantisi' ile birlikte bu adımın bütün sorumluluğu İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun omuzları üzerine yüklenmiştir. Ve inanıyoruz ki bu sorumluluğun altından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Trabzon Kenti alnının akı İle çıkacaktır!

Kentimiz her türlü terör örgütü ile mücadele noktasında insan kaynakları anlamında milli hassasiyeti olan gelişmiş, birikimli ve yetenekli insanlara sahiptir. Geçmişte kurtuluş savaşının ve milli mücadelenin ilk adımlarına nasıl Trabzon kenti damga vurduysa küresel bir terör örgütü olan FETÖ ile mücadele noktasında da en önemli adımların atılmasında, Devlette en kapsamlı raporun hazırlanıp bu örgütü deşifre edilmesinde en önemli mücadele Ankara Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral ve günümüzde Zonguldak Emniyet Müdürlüğü görevini yürüten Osman Ak gibi Trabzonluların öncülüğünde gerçekleşmiştir. Bu manada 1999 yılında hazırladıkları rapor ile itibarları elinden alınan ve FETÖ terör örgütünün bin bir türlü hilelerine maruz kalarak Devlet görevlerinden lağvedilen 38 kişiye hak ettikleri İade-i İtibarı yapmak milli bir görev haline gelmiştir. Aynı zamanda bu sorumluluk da İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun omuzları üzerindedir.

Bu duygu ve düşünceler ile İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya yeni görevinde başarılar dilerim. Trabzon Kenti olarak devletimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere her zaman '15 Temmuz' Kahramanı Süleyman Soylu'nun yanındayız ve destekçisiyiz.

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.