HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Siyasetin piyonları gibiyiz | Hasan Güçlü
Hasan Güçlü
Hasan Güçlü

bilgi@gencduyu.com

Siyasetin piyonları gibiyiz

Merhaba,

Ankara'dan koca bir merhaba diyelim...

Bizler yıllardır siyasetin piyonu olduk adeta. Sadece oy zamanı gidip oyumuzu kullandık sonrasında ise ne oluyor ne bitiyor diye pek fazla üzerine düşmedik bazı şeylerin. Durum böyle olunca insan doğası gereği alıştı böyle olaylara. Ülkenin çivisi çıktı da farkında değiliz ve halk olarak bizlerin siyasetçi koltuğuna oturttuklarımız adeta bizlerden bağımsız hareket eder duruma gelmişlerdir.

Cumhuriyetin ve Demokrasinin temelinde vardır seçme ve seçilme unsurları. BizlerdeTürkiye olarak bu ifadeleri işimize geldiği gibi kullanıyoruz. Seçim zamanı bütün siyasetçilerimiz vaatleriyle bizleri ikna etmek yerine kandırmayı tercih ediyorlar. Toplumun büyük bir kısmında böyle bir durum karşısında kandırılma tarafı ağır basıyor aslında. Seçim bittikten sonra siyasetin arka yüzü artık görünmeye başlıyor ve dediğimiz gibi seçimden önce seçmenin yüzüne bakıp miting yapanlar vaatlerde bulunanlar artık bakmışsınız ki sırtlarını dönmüşler ve kendilerini meclis odalarına kapamışlar. Birbirleriyle atışmaktan bizler akıllarına bile gelmiyoruz aslında. Tabi bu dışardaki bir çok insanın yorumu, belki yanılıyorlardır kim bilir...

7 haziran 2015 seçimlerinden sonra neredeyse iki ay oluyor ve Türkiye'nin daha iyi bir yere gelmesi için müccadele etmek için halkın oyunu alanlar hükümetti bile kuramamış durumdalar. Ne kadar kötü bir durum, bizler oy veriyoruz birilerini seçiyoruz ve seçtiklerimiz bizlerin fikirlerini bile almadan kendi fikirleriyle bir takım işler yapıyorlar. Ha birde şuan biz bunları konuştuğumuz için suçlu olabiliyoruz. Hükümetin kurulmasının dışında her konuyla ilgileniyor bürokrasi. İlgilensin elbette ama bir yandan da Türkiye Cumhuriyeti'nin hükümetinin kurulmaı için mücadele etmeleri gerektiği kanısındayım.

Eğer bizlerin oyuyla seçilenler hükümet kuramıyor ise çözüm bellidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Referandum ile Cumhurbaşkanı seçen bu millet hangi partiler arasında koalisyon kurulması gereltiğinide söyleyebilecektir elbette.

Çözüm Süreci

Bir çözüm sürecidir diye tutturulmuş gidiyor. Devletin birlik bütünlüğüne zarar veren kişilerle nasıl bir çözüm olması bekleniyor ki? Eğer bu insanlarla konuşulduğunda çözülebilecek birşeyler olsa zaten bu insanların yaşadıkları toprakları bölüp parçalama gibi bir düşünceleri de olmazdı.. Türkiye'de verilecek bir karış toprağımız olmadığını herkes bilirde onlar halen anlayamamıştır. Onun için hala bunu anlayamayan birileriyle konuşmak gereksizdir. Çözüm bellidir ülkede terör var ise TSK başta olmak üzere tüm kolluk kuvvetlerine emir verildikten sonra köklü bir çözüm söz konusu olacaktır!

Ülkemizde bir çok yerde son bir haftadır bombalar patlıyor,yoolar kesilip araçlar yakılıyor, polisimize ve askerimize saldırılar oluyor... Terör içimize kadar girmiş ve eylemler yapıyor. Artık dur demek lazım! İzmir ve İstanbul gibi batının en büyük şehirlerinde teröristler eylem yapıyor ve ülkenin birlik bütünlüğüne zarar veriyor. Bunlara dur demenin vakti geldi geçiyor!

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu son zamanlarda çok sert bir dille Teöristlerin karşısında olduğunu belirtmiştir. Şimdiye kadar yapılmsı gerekmekteydi düşüncesindeyim. Umarız ülkemiz bundan sonra daha sert bir duruş sergiler ve herkes haddini anlar!
Bu ülkede her gün 1 değil 1000 şehit verecek olsak bile yine bu vatandan bir karış toprak kimseye vermeyeceğmizi tüm dünya anlayacaktır. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor yerleri mekanları cennet olsun.

Saygılarımla
Hasan GÜÇLÜ

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.