HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Tercih Yapmak Gerekiyor? | Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur

mustafanurisungur@gmail.com

Tercih Yapmak Gerekiyor?

ABD'nin Vatikan'ın da desteği ile dünyayı ele geçirme ve kontrol etmeye yönelik en büyük projesi olan 'Haşhaşi Fetullahçı Terör Örgütü' (Ilımlı İslam Projesi) darbe kalkışmasının ardından Türkiye'de suçüstü yapılarak çökertilmiştir. Dünya'nın gözü önünde çöken bu proje domino etkisi ile birlikte aşama aşama bütün dünya da lağvedilecektir. Dolayısıyla dünyayı kontrol etmek için yıllardır üzerinde çalıştığı en büyük projesi çöken ABD kendisinin çöküşünü de bir nevi başlatmış oldu. Enerji kaynakları, küresel ticaret yolları, yeraltı kaynakları gibi birçok güç merkezlerini kontrol edemeyen ABD hiç şüphesiz yavaş yavaş küresel sistemden çekilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devletimize ve kendisine yapılan her türlü saldırı hile ve kalkışmayı milletimize önderlik ederek hep birlikte azim ve kararlılıkla bertaraf etmesi kendisinin ne kadar güçlü bir lider olduğunu belgelemiştir. Dolayısıyla yeni dünyada söz sahibi olacak olan liderlerin başında yer alacak olan Erdoğan dünya gündemini belirlemeye devam edecektir.

Tabi ki dünya da söz sahibi olan ülkeler ilk önce kendi içlerindeki yıkıcı ve bölücü meseleleri bir daha sorun çıkmayacak şekilde yok etmesi gerekmektedir! Bu manada FETO terör örgütünü bitirmek için en akılcı yöntemlere tere yağından kıl çeker gibi bu meseleyi çözerek kökünü kurutup tarihin kara sayfalarına ibretlik bir ‘TERÖR ORGANİZASYONU’ olarak not etmek gerekmektedir.

Bunun için de bu işin uzmanları ile çalışılmalıdır. Yıllardır Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gündeminde olan bu yapı görmezden gelinerek bugünlere kadar gelişimine göz yumulmuştur. Paralel Yapı ile alakalı ne zaman bir iddia ortaya atılsa ve araştırılması talep edilse uyduruk geçiştirmeci raporlar ile kamufle edilerek adeta bu yapı yok sayılmıştır. Asıl amaçlarını gizlemek konusunda çok yetenekli olan bu yapı zaten gelişene kadar devletin de gözüne batacak davranışlardan da uzak durmuştur. Yani sadece görmek isteyenlerin görebileceği bir yapıdır, aslında vardır ama görünürde yoktur. Ta ki 15 Temmuz gecesine kadar!

Bu terör örgütünün detaylı şekilde analizini yaparak devletin arşivlerine kaydeden kişi Cevdet Saral ve ekibidir. Bu rapor o kadar stratejik bir belgedir ki bugün FETÖ terör örgütü ile alakalı yürütülen soruşturmaların temel ayağını oluşturuyor. O günün zor koşullarında Devletin Bekası adına Milli bir vazife olarak bu görevi üstlenenler yıllarca devletten tecrit edilerek görevleri ellerinden alındı. Bu günlere geldiğimizde ise özellikle 17 ve 25 Aralık tarihinden sonra ellerinde her türlü imkan ve hukuki zemin olmasına rağmen yıllarca hiçbir şey yapamayanların durumu nasıl izah edilebilir?

Tercih yapmak gerekiyor ‘Terör Örgütü’ lideri Fetullah Gülen’i ve sistemini deşifre edip devletin kayıtlarına geçirerek apar topar ABD’ye kaçmasına sebep olan Cevdet Saral mı? Yoksa yıllarca yanlış bilgilendirmeler ile bu terör organizasyonunu iyi gösteren ve görmezden gelip yıllarca büyümesine bilerek ya da bilmeyerek katkı sağlayanlar mı?

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.