HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Uğur Mumcu, Namus Borcu Hala Ödenmedi! | Hasan Güçlü
Hasan Güçlü
Hasan Güçlü

bilgi@gencduyu.com

Uğur Mumcu, Namus Borcu Hala Ödenmedi!

Sabah erken uyanır çalışan insanlar, çalışkan insanlar. Başarılara imza atmak için erkenden işlerinin başına giderler. Bazen yemek bile yemeden giderler, mesleklerinin gereği…

Bir kış günü her şeyden habersiz uyandı ve her gün olduğu gibi yine aracına binip gidecekti o güzel insan. Fakat her günden farklı bir gündü 24 Ocak 1993. Arabasına binip gazetesine gidecek ve milyonlar için haberler yapacaktı ki milyonlara haber oldu, milyonları ağlattı…

O güzel insan, Uğur Mumcu 24 Ocak 1993 günü arabasına konulan bombayla bir suikasta kurban giderek hayata gözlerini kapamıştır.

Uğur Mumcu, gazetecilik hayatı boyunca korkusuz ve doğru bir insan olmuştur. Bir konu var ise o konunun peşinden daima gitmiş ve o konuyu aydınlatmak için elinden geleni, kendisine yakışır bir şekilde yapmıştır…

Dikkat etmemiz gereken bir konu vardır ki, O güzel insan, yaşamı boyunca “Abdi İpekçi” ve “Doğan Öz”  gibi isimlerin uğradıkları suikastları araştırmıştır. Bir o kadar önemli ama bir o kadar da acıdır ki birçok suikastı araştırırken kendisi de bir suikasta kurban gitmiştir. Fakat yine üzücüdür ki, 21 yıl geçmesine rağmen kimse hala Uğur Mumcu neden ve kim/kimler tarafından öldürüldü/öldürtüldü bilmiyor…

Neden ve Kimler tarafından

Uğur Mumcu’nun öldürülmesinde acaba CIA ve MOSSAD’ın bir bağlantısı var mı? Bilinmez fakat araştırmaları sonucunda Mumcu, CIA ve MOSSAD ile ilgili İddialı bir yazı yazı kaleme almıştı. O güzel insan, 7 Ocak 1993 tarihinde "Mossad ve Barzani" isimli bir yazı yazdı. Bu yazısında Barzani, CIA ve Mossad arasındaki bağlantılara değindi ve yazısını şöyle bitirdi:
 "Kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var CIA ve MOSSAD'ın Kürtler arasında?" "Yoksa CIA ve MOSSAD, anti-emperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değil mi?"

Bu yazıyı yazdıktan kısa bir süre konsa suikasta kurban gitmiştir. Belirtmekte fayda var;  bu olayla bağlantılı olacaktır ki o da Uğur Mumcu,  Abdullah Öcalan’ın bir zamanlar MİT için çalıştığını araştırıyordu. Barzani, Abdullah Öcalan, MOSSAD üçgeninin ortasında kalan Uğur Mumcu acaba neden ve kim tarafından öldürüldü?

Cevap yok/gizli…

Namus Borcunuz vardı!

Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel, Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü ve İçişleri Bakanı İsmet Sezgin, "cinayeti çözmenin, devletin namus borcu olduğu" nu belirterek adeta namus sözü verdiler (1993)

Acı bir gerçektir ki, 21 sene geçmesine rağmen Türkiye Cumhuriyeti halen daha suçluyu bulamadı, verdiği sözü gerçekleştiremedi! , Namus borcunu ödeyemedi halen!

Umarız Türkiye Cumhuriyeti bu suikastın failini bulacaktır…

Değerli, başarılı gazeteci Uğur Mumcu’yu saygıyla anıyorum.

Uğurlar olsun güzel insan…

 

Fikirlerimizi öldürmektense, bedenimiz ölsün!

Türk basınına mensup birisi olarak son olarak şunu eklemek istiyorum, yaptığımız bir haberden dolayı, araştırdığımız bir olaydan dolay, yazdığımız bir yazıdan dolayı bir gün birileri de bize zarar verecek veya öldürecek diye fikirlerimizi söylemeyelim mi?

 

Ne zaman gelişiriz:

“Adalet sistemimizin, kalıplarını daha sağlam çaktığımız zaman.”

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.