HAKKIMIZDA KÜNYE
Menü
Yunanistan, Osmanlı’nın Sarığını Görmek İstiyor! | Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur
Mustafa Nuri Sungur

mustafanurisungur@gmail.com

Yunanistan, Osmanlı’nın Sarığını Görmek İstiyor!

Ortadoğu, Balkanlar ve Avrasya bölgesinde 1. Dünya savaşı dönemine benzer durumlar yaşanıyor. Fakat değişen tek şey zamanın ‘Hasta Adamı’ Osmanlı Devleti yerine ‘Güçlü Türkiye’ dimdik ayakta.

Sınır ülkelerimizi değerlendirdiğimiz zaman Suriye ve Irak’ta savaş devam ediyor ve ülkeler bölünmüş durumda ve sömürge şekilde varlık mücadelesi veriyorlar. İkisi de ‘Güçlü Türkiye’nin’ desteğine ihtiyaçlı ve insani anlamda gerekli desteği de görüyorlar.

İran’da sıkıntılı süreçlerden geçiyor. İran için her an her şey olabilir. Dünya İran’a ambargo uyguladığı zamanlarda İran’a hayat veren ülke yine Türkiye idi. Dünya ambargosunu Türkiye ile gerçekleştirdikleri ihracat ile kırdılar. Yine İran’ın başına bir sıkıntı gelse Türkiye gereken kardeşliğini tekrar yapacaktır. Peki ya İran buna layık mı?

Aynı şekilde Ermenistan’da da benzer ekonomik sıkıntılar var. Ülke küçük üretim ve gelişmişlik yok. Ve devam eden süreçte dünya konjonktürü bu şekilde cepheleşmeye doğru hızla giderse ve savaş yatırımlarını arttırarak sosyal yatırımlar ve yardım kanallarını durdurursa Ermenistan da büyük sıkıntılara düşecektir. Peki Ermenistan ‘Büyük’ sıkıntılarla boğuşurken ‘Büyük Ermenistan’ ideali bitecek mi?

Gelelim şimdi Yunanistan’a; Yunanistan çöküyor. Ekonomik kriz, işsizlik vb problemler almış başını gidiyor. Hiç düşündünüz mü bugün Yunanistan yıkılsa ‘Büyük Yunanistan’ hayali de yıkılır mı? Veya Yunanistan  çökse ‘Pontusçuluk’ iddiaları çöker mi?

Tabi ki hayır! Çünkü bu iddiaların sahibi ve babası Yunanistan değil ki O’nunla beraber bu iddialar da yıkılsın veya çöksün. Yunanlıların bizimle pek sıkıntısı yok. Tıpkı vatandaşlarımız olan Ermeniler gibi veya başka milletler gibi… Sözün özü Yunanlılar ve Ermeniler gibi milletlerin bizimle Türklerle ve Türkiye ile düşman olmasına ihtiyacı olan daha büyük milletler var. Yani Yunan ve Ermenilerin bize düşman olması ABD’ye Kazandırıyor, İngiltere’ye kazandırıyor yeri geliyor Almanya’ya kazandırıyor yeri geliyor Fransa’ya veya başka bir ülkeye kazandırıyor.

Ve Tarih tersine dönüyor!

Zulüm 1453’te başladı diyenlere inat, Pontusçulara inat, Ermeni çetecilerine inat tarih tersine dönüyor. Devlet-i Aliye-i Osmaniye düştüğü yerden kalkıyor! Tarih Osmanlı’nın  Evladı Türkiye’ye ‘İtibarını’ geri veriyor. Yunanistan batakta ve onu kurtarabilecek tek ülke komşusu ‘Osmanlı’!

Tıpkı 1453’te olduğu gibi Bizans’ın torunları  "Latin (kardinal) külahı görmektense Osmanlı sarığını görmek isteriz" diyor. Bu sese kulak veren ne yazık ki ‘Ertuğrul Kürkçü’? Ülkemizde her zaman olduğu gibi bir doğruyu yine yanlış bir adam söyledi.  Çünkü Ertuğrul Kürkçü gibi birinin bu doğruyu söylemesine toplum karşı çıkacaktı. Kim bu açıklamayı Ertuğrul Kürkçü’nün yapmasını istedi ise çok doğru bir hamle yaparak olası bir yardımın önüne geçmiş oldu. ‘Çünkü Doğruyu Yanlış Adam Söyledi’

Yorumunuzu Paylaşın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.