KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru sonuçları 2021 | Memur Haberleri

112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru sonuçları 2021

112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru sonuçları 2021

Son dakika İçişleri Bakanlığına 1462'si ise 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru süresi 29 Ocak'ta sona erdi. "İçişleri Bakanlığına 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı" sorusu gündem oldu. Binlerce aday Bakanlığın resmi internet sitesinden sözlü sınav isim listesi ne zaman açıklanacak araştırıyor. Peki 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru sonuçları açıklanma tarihi belli oldu mu?

Whatsapp haber ihbar

İçişleri Bakanlığından 112 Acil Çağrı Merkezi sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları bekleniyor. Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirmek üzere 1462 sözleşmeli personel alımı yapılıyordu 30 Ocak'ta başvurularda sona gelindi. Vatandaşlar bir yandan İçişleri Bakanlığı 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı sonuçları araştırılırken öte yandan İçişleri Bakanlığı personel başvurusu nasıl yapılır merak ediliyor. Yapılan açıklamada; bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, avukat, arşiv uzmanı, çözümleyici, programcı, büro personeli, şoför, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, teknisyen, şehir plancısı ve çağrı karşılama personeli istihdam edilecek. İşte İçişleri Bakanlığı 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru sonuçları sorgulama ekranı ve detayları...

SÖZLÜ SINAV İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İçişleri Bakanlığı'nın personel alım başvurusu 29 Ocak mesai bitinde sona erdi. Sözlü sınava girecek olan adayların listesi 5 Mart tarihinde bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Paylaşılan sözlü sınava katılma hakkı kazananlar listesinin ardından, İçişleri Bakanlığı sözlü sınav tarihleri olan 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihi arasında görüşmeler başlayacaktır.

SÖZLÜ SINAV İSİM LİSTESİ DUYURU LİNKİ

112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ PERSONEL ALIM ŞARTLARI

Yapılan açıklamanın ardından 112 Acil Çağrı Merkezi personel alımı başvuru şartları merak konusu oldu.

İçişleri Bakanlığı'nın personel alımlarında en yüksek alım ise 1462 personel 112 Acil Çağrı Merkezlerinde ilk defa çağrı karşılama personeli unvanında olacak.

Bu kadro için başvuracakların 800'ünde çağrı merkezi hizmetleri bölümünden mezun olma şartı aranacak.

Diğer meslek grupları için aranan şartlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı resmi internet siteleri üzerinden ulaşılabilecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI TARİHLERİ NE ZAMAN?

AA'nın haberine göre İçişleri Bakanlığına 2021 yılı içerisinde 21'i merkez ve 1751'i taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 1772 sözleşmeli personel alımı yapılacak. İçişleri Bakanlığı personel alım tarihleri 2021 yılında ne zaman yapılacak araştıran adaylar, İçişleri Bakanlığı personel alım şartlarını da merak ediyor. Söz konusu personel alımına ilişkin duyuruya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı resmi internet siteleri üzerinden ulaşılabilecek. Başvuru tarihleri ise 25 ve 29 Ocak tarihleri arasında yapıldı... İşte İçişleri Bakanlığı personel listesi...

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Yapılan açıklamaya göre bakanlıkta avukat, arşiv uzmanı, çözümleyici, programcı, büro personeli, şoför, bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, teknisyen, şehir plancısı ve çağrı karşılama personeli sözleşmeli istihdam edilecek. Sözleşmeli personel alımı ile birlikte 2021 yılında son dört yılın en yüksek sözleşmeli personeli alımı yapılmış olacak. Bu süreçte hangi kadrolarda sözleşmeli personel alımı yapılacağı ve başvuruda gerekli evraklar merak ediliyor.

112 ACİL ÇAĞRI KARŞILAMA PERSONELİ SÖZLÜ SINAVINDA NELER SORULACAK?

İçişleri Bakanlığı'nın yapacağı sözlü sınavı başvuru yapılan kadroya göre değişecektir. Avukat kadrosu için alınan personele farklı, Çağrı Karşılama Personeli alımında farklı konulardan sorular sorulacaktır. İçişleri Bakanlığı sözlü sınavlarında hangi konulardan çıkacağı ise aşağıda yazımızda yer almaktadır. Sözlü sınavda sorulacak olan soruların konularına göre farklı değerlendirmelerde ve puan dağılımında bulunulacak.

112 ACİL ÇAĞRI KARŞILAMA PERSONELİ ALIMI SÖZLÜ SINAVA HAK KAZANANLAR LİSTESİ

İçişleri Bakanlığı'nın personel alım başvurusu 29 Ocak mesai bitimine kadar alındıktan sonra, sözlü sınava girecek olan adayların listesi 5 Mart tarihinde bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Paylaşılan sözlü sınava katılma hakkı kazananlar listesinin ardından, İçişleri Bakanlığı sözlü sınav tarihleri olan 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihi arasında görüşmeler başlayacaktır.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLÜ SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığının yayımladığı personel alımı ilanında sözlü sınav için isim listesi 5 Mart tarihinde yayımlanacağı açıklandı. Sözlü sınav bittikten sonra asıl ve yedek listesi daha sonra ilan edileceği duyuruldu. 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan sözlü sınavların sonuçlarına dair bilgi paylaşılmadı. İçişleri Bakanlığı sözlü sınav sonuçları açıklandığında haberimizde yer vereceğiz.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN