KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
2021 MSÜ Subay Astsubay Alımı | Memur Haberleri

2021 MSÜ Subay Astsubay Alımı

2021 MSÜ Subay Astsubay Alımı

2021 yılında Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı için aday belirleme sınavı başvuruları 27 Ocak 2021 tarihinde başlıyor.

Whatsapp haber ihbar

Milli Savunma Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre 2021 yılında Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı için aday belirleme sınavı başvuruları 27 Ocak 2021 tarihinde başlıyor. Başvuru klavuzu henüz yayımlandı, 27 Ocak'ta yapılacak olan aday belirleme sınavı sonrası yayımlası bekleniyor.

2020 yılı askeri öğrenci alımlarında adaylarda aranan başvuru şartlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

MSÜ Askeri Öğrenci Alımı 2.Seçim Aşamaları Üç Kategoride Değerlendirilir;

  1. Kişilik Değerlendirme Testi
  2. Fiziki Mülakat
  3. Sözlü Mülakat

Kişilik Değerlendirme Testi nedir?

  •  Adayların kişilik özelliklerini belirlemek, mülakat aşamasına destekleyici veri sağlamak amacıyla kullanılır, test sonuçlarına göre eleme yapılmaz.

Fiziki Mülakat Hangi Aşamalardan Oluşur?

  • Fiziki Yeterlilik Testi barfiks, mekik ve 400 m koşu branşlarından oluşmaktadır.

Fiziki yeterlilik değerlendirme tablosu: (2020 yılı MSÜ askeri öğrenci alımları)

Sözlü Mülakat Aşamalarında Komisyonun Dikkat Ettiği Hususlar Neler?

  • Sözlü mülakat aşamasıda adayların; gelişime açıklığı, bireysel zenginlik ve kültürü, söylenenleri doğru anlama, konuşma ve ifade becerisi, düşünceleri arasındaki tutarlılığı, ikna gücü, çok yönlü düşünme yeteneği, kendine güveni, heyecan durumu, davranışlarındaki denge, mesleğe yönelik istekliliği, psikolojik yapısı, Türkçeyi kusursuz konuşması, dilinde kekemelik, pelteklik ve tutukluk olmaması değerlendirilmektedir.

Psikomotor Testi nedir? Kimlere uygulanır?

  • Psikomotor Testi Hava Harp Okulu adayı olarak belirlenen adaylar için uygulanır. Adayların el-ayak-göz koordinasyonu, dikkat ve tepki hızını değerlendirmek, uçuşa temel teşkil eden algılama hızı, durumsal farkındalık seçici dikkat vb. yetenekleri ölçmek amacıyla bilgisayar ortamında uygulanır.

Müzik Bilgisi ve Müzik Yeteneği Seviye Tespit Sınavı kimlere uygulanır? Bölümleri nelerdir?

  • Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adaylarına uygulanır. Teori (Solfej ve Dikte) ve Çalgı Performansı bölümlerinden oluşmaktadır.

Bu aşamaları geçen adaylar kendi illerinde ki devlet hastanelerine doktor muayenesi için sevk edililirler. Aynı zamanda adaylara güvenlik-arşiv araştırması süreci başlar MİT,EGM ve Jandarma (ikametinize göre değişlik gösterir) bu süreçte sizin güvenlik soruşturmanızı yönetir. Bütün bu süreç sonunda sizin askeri öğrenci olup olamayacağınıza karar verilir.

Sorularınızı yorum olarak veya sitemize üye olarak sorabilirsiniz. Bütün adaylara başarılar dileriz...        YORUMUNUZU PAYLAŞIN