KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Jandarma Uzman Çalışma Saatleri Nedir | Memur Haberleri

Jandarma Uzman Çalışma Saatleri Nedir

Jandarma Uzman Çalışma Saatleri Nedir

Jandarma uzman komando ve asayiş branşında çalışma saatlerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp haber ihbar

Jandarma uzmanların genel olarak mesai saatleri görev yapılan yere göre değişiklik gösterir. Örneğin, terör bölgesinde görev yapan jandarma komando uzman erbaş her an göreve hazır olmalıdır. Mesai kavramı terör bölgesinde görev yapan jandarma komando uzman için geçersizdir.Bu aynı şekilde hudutlarda görev yapan piyade uzman çavuşlar içinde geçerlidir. Sadece uzman çavuş boyutunda bakmak yanlış bir yaklaşım olacaktır, genel olarak terör bölgesi ve hudutlarda görev yapan askeri personelin mesai kavramı amirine/komutanına bağlı olarak değişiklik gösterir. 

Fakat terör riski olmayan bazı bölgelerde günlük çalışma saatleri yine hizmete tabi olunan branşa göre değişiklik gösterir.211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'na göre, karargah ve kurumlarda günlük çalışma saati en az 6 saat olarak belirlenmiştir. Genel olarak Jandarma Uzman çalışma saatleri 08.00-17.00 arasıdır.

Sonuç olarak terör bölgesi ve terör olmayan bölge olarak ayırırsak mesai saati kavramı değişkenlik gösterir. Terör bölgesinde görevli jandarma asayiş uzman 1 gün çalışıp 1 gün istirihat ederken, terör riski olmayan bölgede görev yapan jandarma asayiş uzman 08.00-17.00 arası çalışıp akşam evine gidebilir.

         YORUMUNUZU PAYLAŞIN