KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Diyarbakır'da masterler baharı sporla karşıladı | ⚽ Spor Haberleri

Diyarbakır'da masterler baharı sporla karşıladı

Diyarbakır'da masterler baharı sporla karşıladı

Diyarbakır'da Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Diyarbakır Masterler Federasyonu tarafından organize edilen ve iki gurupta 17 futbol takımın mücadele ettiği turnuvanın final müsabakası Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nde gerçekleşti.

Whatsapp haber ihbar

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Sanayispor-Yeşilyıldızspor arasında oynanan final karşılaşmasını izledi. Müsabakada rakibini 2-0’lık skorla geçip şampiyonluğa uzanan Sanayispor’a ve dereceye giren ekipleri tebrik ederek madalya ile kupalarını veren Vali Karaloğlu, toplumun her kesimine bir şekilde spor yaptırmak ve sporla tanıştırmak için yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Turnuvanın 17 takımla başladığını ve 2’inci grupta da 10 ekibin yer aldığını ifade eden Karaloğlu, 2 grubun birincileri için Diyarbakır Stadyumu'nda şampiyonlar şampiyonu karşılaşması organize edeceklerini belirtti.
Futbolun herkesin hayatında sporcu, hoca, yönetici ve seyirci olmak üzere farklı yeri olan bir spor branşı olduğunu vurgulayan Karaloğlu, "Arzu ediyoruz ki Diyarbakır'ın 17 ilçesinde her gencimize ulaşalım, spor yapacağı salonlar, sahalar, gençlik merkezleri olsun. Bunun için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun büyük desteği var. İnşallah en kısa zamanda Diyarbakır'ın her ilçesinde mutlaka sahamız, salonumuz ve gençlik merkezimiz olacak" diye konuştu.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN