KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
MEB'den Öğretmen Bilişim Ağı | Yerel Haberleri

MEB'den Öğretmen Bilişim Ağı

MEB'den Öğretmen Bilişim Ağı

Millî Eğitim Bakanlığı, 22 Ocak-6 Şubat tarihlerindeki iki haftalık yarıyıl tatilinde öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı hazırladı.

Whatsapp haber ihbar

Millî Eğitim Bakanlığı, 22 Ocak-6 Şubat tarihlerindeki iki haftalık yarıyıl tatilinde öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı hazırladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, iki haftalık yarıyıl tatili için öğretmenlere isteğe bağlı kapsamlı eğitim programı hazırladı. Bu kapsamda yeni bir dijital platform oluşturan MEB, Öğretmen Bilişim Ağı'nı ilk kez uygulayacak.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, öğretmenlerin 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında kendileri için hazırlanan hizmet içi eğitim faaliyetlerine Öğretmen Bilişim Ağı (ÖBA) üzerinden katılabileceği belirtildi.

Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, daha önce de açıkladığı gibi bu dönem odaklanılan konuların başında öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerinin çok boyutlu desteklenmesi yer aldığının altını çizdi. Bu kapsamda çok boyutlu adım attıklarını belirten Bakan Özer, "Bu attığımız adımların sonuçlara olumlu yansımasını görmekten mutluluk duyuyorum. 2021 yılında düzenlediğimiz eğitimlere katılan öğretmen sayımız 2020 yılına göre yüzde 134 artarken bu artışla son on yılın en yüksek kişi başı eğitim saatine ulaşmış olduk. Buna göre öğretmen başına eğitim saati, 2020 yılında 41,6 saat iken bu oran 2021 yılında yüzde 125 artışla 93,4 saate ulaştı. Bu süreçleri başarı ile yürüten Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bakan Özer, 2022 yılında öğretmenlerin uzaktan eğitimde eğitim seçeneklerini zenginleştirmek için Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) kurduklarını belirterek bu platformun ilk kez 24 Ocak-4 Şubat 2022 tarihleri arasındaki iki haftalık yarıyıl tatilinde kullanılacağını ifade etti.        YORUMUNUZU PAYLAŞIN