KÜNYE HAKKIMIZDA REKLAM
Menü
Niğde'de aşılanma oranı belli oldu | Yerel Haberleri

Niğde'de aşılanma oranı belli oldu

Niğde'de aşılanma oranı belli oldu

Ülkemiz genelinde 18 yaş üstü bir doz aşılanma oranı ise yüzde 92 oldu.  Niğde ise aşılanma oranı bakımından yüzde 75'le tabloda mavi renkli olarak tasvir ediliyor. Aşılanma oranının en düşük olduğu il yüzde 62 ile Şanlıurfa, aşılanma oranının en yüksek olduğu il ise yüzde 88 oranı ile Osmaniye olarak görünüyor. 

Whatsapp haber ihbar

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre Niğde'de en az bir kez olmak üzere aşı yaptıranların aşılanma oranı belli oldu. Buna göre Niğde'de aşılanma oranı yüzde 75 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı verileri paylaştı ülkemiz genelindeki aşılanma oranları belli oldu.
Covid-19'a karşı toplam yapılan aşı sayısı 139 milyon 578 bin 409 olarak açıklandı.  Bir doz aşı yaptıranların sayısı 57 milyon 279 bin 826, iki doz aşı yaptıranların sayısı ise 52 milyon 168 bin 732 olarak belirtildi. 

Ülkemiz genelinde 18 yaş üstü bir doz aşılanma oranı ise yüzde 92 oldu.  Niğde ise aşılanma oranı bakımından yüzde 75'le tabloda mavi renkli olarak tasvir ediliyor. Aşılanma oranının en düşük olduğu il yüzde 62 ile Şanlıurfa, aşılanma oranının en yüksek olduğu il ise yüzde 88 oranı ile Osmaniye olarak görünüyor.         YORUMUNUZU PAYLAŞIN